Ogłoszenia duszpasterskie – 27.04.2014r. 2 Niedziela Wielkanocna

 

1.     Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w kościele Chrystusa Miłosiernego.

     

2.    Od 1 maja do końca sierpnia w niedziele i święta Msze święte popołudniowe sprawowane będą o godz. 18.00 i 20.00. nie będzie Eucharystii o godz. 16.00

 

3.    W sobotę 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia Msze św. sprawowane będą jak w niedziele. Ten dzień jest również dniem modlitw za naszą Ojczyznę. Z okazji Święta Konstytucji i Uroczystości NMP Królowej Polski, o godzinie 10.30 w kościele Zwiastowania NMP odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

4.     Prezydent Miasta Inowrocławia zaprasza 3 maja o godz. 16.00 do kościoła Świętej Królowej Jadwigi na nadzwyczajny  koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wykonawcami koncertu będą:  Krzesimir Dębski – kompozytor, dyrygent, skrzypek; Krakowskie Trio Stroikowe, Chór Filharmonii Lubelskiej i Inowrocławska Orkiestra „ Pro Arte”. Szczegóły na plakacie.

 

5.    W czwartek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy.

 

6.    W dniach 1 – 4 maja odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka Młodych do grobu św. Wojciecha pod hasłem „ Być z Chrystusem”. Formularze zgłoszeniowe znajdują się w zakrystii. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 40 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 29 kwietnia w kościele Zwiastowania NMP o godz. 18.45.

 

7.    Informacje dla bierzmowanych znajdują się w gablotach ogłoszeń.

 

8.    Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę 10 maja.

 

9.    Prymas Polski abp Józef Kowalczyk udzielił wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na terenie naszej archidiecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, dnia 2 maja br.

 

10. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 

11.Trwają również zapisy do Gimnazjum Katolickiego przy ul. Plebanka. Gorąco zapraszamy do zapoznawania się z ofertą tego gimnazjum.

 

12.Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Bronisława Specht z ul. Wachowiaka, śp. Paweł Rychwicki z ul. Wojska Polskiego, śp. Marian Kamiński z ul. Al. Niepodległości.. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Palmowa - 13.04.2014r.

 1. Dzisiaj Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

 

 1. W poniedziałek, 14 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, uczniów klas maturalnych. Po Mszy św. nastąpi wręczenie dyplomów ukończenia katechezy ponadgimnazjalnej. Dyplom jest zaświadczeniem ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej.

 

 1. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielką Środę, 16 kwietnia. Chorych nie objętych comiesięczną Komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.

 

 1. W Wielką Środę o godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Rąbina. Początek Drogi Krzyżowej nastąpi przy kościele Św. Królowej Jadwigi dalej przejdziemy ulicami: Ks. J. Popiełuszki, Szarych Szeregów, Kiełbasiewicza, Plater, Wojska Polskiego, 800-lecia do kościoła Chrystusa Miłosiernego. Tego dnia Msza św. w naszym kościele odbędzie się nie o godz. 18.00 lecz 19.30! Za zmianę przepraszamy. W tym szczególnym dniu znajdźmy trochę czasu i jako chrześcijanie wybierzmy się, by jeszcze raz przeżyć Męką naszego Zbawcy.

 

 1. Triduum Paschalne ( Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

18. 00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00

Czuwanie dla młodzieży (szczególne zaproszenie dla bierzmowanych) od 21.00 do 22.00

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min. )

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

(prosimy o przyniesienie świec)

Niedziela Zmartwychwstania

Nie ma Mszy św. o godz. 7.00

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania, Msza święta z godz. 16.00 zostanie wyjątkowo przeniesiona na godz. 17.00.

 

 1. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. W Triduum Paschalne nie słuchamy spowiedzi.

 

 1. Instrukcja przed chrztem, który ma się odbyć w Niedzielę Zmartwychwstania odbędzie się wyjątkowo we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Bardzo gorąco pragniemy podziękować osobom, które pomogły w przedświątecznym sprzątaniu naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą świątynię i pracę duszpasterską modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać!

 

 1. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 

 1. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii i Szkoły. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Osoby, które pragną przekazać 1% na naszą parafię a mają problem z wypełnieniem PIT zapraszamy we wtorek od godz. 17.00 - 18.00.

 

 1. W związku ze zbliżającą się kanonizacją naszego rodaka Jana Pawła II w zakrystii można nabyć w cenie 3 zł. plakat z jego wizerunkiem służący do dekoracji okien. Również w zakrystii można nabyć płytę z tekstami Ojca Świętego pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła” w wykonaniu znanych polskich piosenkarzy. Cena 20 zł.

 

 1. W związku z niektórymi zmianami godzin Mszy św. prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury: „ Przewodnika Katolickiego” w cenie 4,50 zł.

 

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Emilię Pudelewicz z ul. Wierzbińskiego, śp. Jolantę Częstochowską z ul. E. Plater, śp. Grzegorza Gralaka z ul. Szarych Szeregów, śp. Mieczysławę Świtek z ul. Al. Niepodległości.. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkiego Postu - 6.04.2014r.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św. o godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy starej kaplicy, skąd ruszy procesja do kościoła. Największe i najładniejsze palmy, wykonane samodzielnie, zostaną nagrodzone.

 2. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielką Środę, 16 kwietnia. Chorych nie objętych comiesięczną komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.

 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 na zebranie formacyjne.

 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa [w piątek] dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.

 5. W związku ze zbliżającymi się świętami, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych parafian o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Sprzątanie planowane jest we wtorek od godz. 10.00. Prosimy zabrać: miotły , mopy, każdy według własnej możliwości. Za zrozumienie już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 6. Biblioteka Katolicka przy naszej parafii wznawia działalność. Dyżury w środy od 9 – 11 i w piątki od 15 – 18. Biblioteka przyjmuje książki teologiczne , religijne i prasę katolicką. Mile widziane są osoby, które chciały by pomóc w bibliotece.

 7. Osoba, która podczas Parafialnego Festynu wylosowała pielgrzymkę do Wadowic, proszona jest o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.

 8. Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w sobotę 12 kwietnia w następujących godzinach: 10.30 – 12.00; 16.00 – 17.30; 19.30 – 21.00. Korzystajmy z tego sakramentu, abyśmy pojednani z Bogiem i ludźmi weszli w przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia.

 9. Jak każdego roku pragniemy włączyć się w obchody Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w Niedzielę Palmową tj. 13 kwietnia, które odbędą się w Gnieźnie. Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przy par. Imienia NMP, o 13.10 z parkingu przy par. św. Królowej Jadwigi. Koszt 17 zł. Zapisy do wtorku 8 kwietnia. Bliższe informacje u ks. Wojciecha Orzechowskiego.

 10. W każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 18.00 młodzież do udziału we Mszy Świętej, która w szczególny sposób jest do nich kierowana.

 11. Zapraszamy na tegoroczną miejska Drogę Krzyżową, która odbędzie się w najbliższy piątek (11 kwietnia). Wyruszy o godz. 19.00 od krzyża przed kościołem Św. Mikołaja i przejdzie ulicami Śródmieścia do krzyża przed kościołem Św. Krzyża. Rozważania pt.: Droga krzyżowa św. Jadwigi Królowej napisał ks. dr hab. Edward Staniek z Krakowa - propagator kultu Świętej Patronki naszego miasta.

 12. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 13. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii i Szkoły. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

 14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 15. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 16. Zachęcamy do nabywania i lektury: „ Przewodnika Katolickiego” w cenie 4,50 zł.

 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Krystyna Kawka z ul. Wojska Polskiego, śp. Kazimierz Kukurenda z ul. Wierzbińskiego. Wieczny odpoczynek.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 30.03.2014r.

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

 2. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy czwartek i piątek miesiąca w tym tygodniu będzie od godz. 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

 3. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą nie w pierwszą sobotę miesiąca, lecz w Wielką Środę, 16 kwietnia. Chorych nie objętych comiesięczną komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.

 4. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I Czwartek Miesiąca o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 na zebranie formacyjne.

 5. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa [w piątek] dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.

 6. W środę 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

 7.  Parafia Św. Królowej Jadwigi wraz ze Wspólnotą Jan Chrzciciel zaprasza 5 kwietnia o godz. 16.00 na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Bóg pragnie Cię przekonać o swojej nieskończonej miłości! Przyjdź i przekonaj się, że On działa z mocą pośród nas!

 8.  Kurs „Zuzanna” dla młodzieży klas I i II w ramach kursu przedmałżeńskiego, odbędzie się  5 i 6 kwietnia (sobota-niedziela) Zapraszamy na godzinę: 9.30. Kurs odbędzie się na sali gimnastycznej katolickiej szkoły podstawowej. W sobotę zapewniamy obiad i przerwy kawowe oraz świetny, święty czas pełen radości!!!

 9. W środę 2 kwietnia, o godz. 19.00 w szkole, odbędzie się katecheza dla kl. III ponadgimnazjalnych.

 10. Od poniedziałku do środy uczniowie szkół gimnazjalnych będą przeżywać rekolekcje wielkopostne.

Poniedziałek, wtorek, środa:

Godz. 9.00 i 13.00 – klasa III

Godz. 10.15 i 13.00 – klasa II

Godz. 11.30 i 13.00 – klasa I

W środę nie ma już spotkania o godz. 13.00. Przypominamy, że uczniowie uczestniczą w rekolekcjach w swojej parafii !

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej, zaprasza na wykład o. Mieczysława Sołowieja (jezuity) zatytułowany „ Misterium, Pascha, Triduum paschalne”. Spotkanie rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 17.00 i będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 16.30 w kościele Św. Królowej Jadwigi. Zapraszamy!

 2. W każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 18.00 młodzież do udziału we Mszy Świętej, która w szczególny sposób jest do nich kierowana.

 3. W najbliższą sobotę, 5 kwietnia o g. 17.30 w kościele Chrystusa Miłosiernego odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu, świętującego jubileusz 100-lecia istnienia, Chóru Prymasowskiego z Gniezna pod dyr. ks. kan. Dariusza Sobczaka.

 4. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 5. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii i Szkoły. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

 6. W Zespole Szkół Katolickich przy ul. Plebanka 8 odbędzie się 5 kwietnia spotkanie z instruktorem Metody Creighton. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 7. 4 kwietnia o godz. 13.00 w I LO w Inowrocławiu odbędzie się debata o stereotypach w stosunkach polsko – żydowskich. Szczegóły w gablotach ogłoszeń.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 10. Zachęcamy do nabywania i lektury: „ Przewodnika Katolickiego” w cenie 4,50 zł.

 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Jan Wojciechowski z ul. Wojska Polskiego, śp. Elżbieta Legumina z ul. Wojska Polskiego, śp. Kazimierz Specki z ul. Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek.

III Niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014r.

 1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

 

 1. Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Jutro w poniedziałek (24 marca) z okazji Narodowego Dnia Życia w Instytucie Prymasa Józefa Glempa o godz. 19.00 odbędzie się wykład ks. dra hab. Andrzeja Bohdanowicza pod tytułem „Miłość małżeńska fundamentem rodziny”. Wstęp wolny ! Serdecznie zapraszamy !

 

 1. Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03.) jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.

 

 1. Od poniedziałku do środy uczniowie szkół podstawowych będą przeżywać rekolekcje. Poniedziałek, wtorek, środa:

Godz. 9.00 i 13.00 – klasy 5 i 6

Godz. 10.15 i 13.00 – klasy 3 i 4

Godz. 11.30 – klasy „0”, 1 i 2

W środę nie ma już spotkania o godz. 13.00. Przypominamy, że uczniowie uczestniczą w rekolekcjach w swojej parafii !

 

 1. Rekolekcje dla 5-6 latków. Dnia 25 marca o godz. 11.30 w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla dzieci w wieku przedszkolnym na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku. Rekolekcje te poprowadzi nasz ks. Proboszcz przy współpracy nauczycieli Katolickiej Szkoły Podstawowej. Będą one nie tylko spotkaniem ze Słowem Bożym, ale również z zabawą, teatrem, muzyką, plastyką i tańcem. Serdeczne zapraszamy !

 

 1. W czwartek 27 marca nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 8.30 (po Mszy św. o 8.00) do godz. 17.45, następnie Msza św. wieczorna o godz. 18.00. ZAPRASZAMY ! ! !

 

 1. W piątek 28 marca wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła. Zaparaszamy.

 

 1. W każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 18.00 młodzież do udziału we Mszy Świętej, która w szczególny sposób jest do nich kierowana.

 

 1. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 

 1. Trwają katechezy neokatechumenalne, które są głoszone we wtorki po Mszy świętej i piątki po Drodze Krzyżowej w kościele. Zapraszamy.

 

 1. Seminarium Duchowne w Gnieźnie organizuje wielkopostny dzień skupienia przeznaczony dla młodzieży męskiej (wiek – od 15 lat w górę). Odbędzie się on w sobotę 5 kwietnia br. od godz. 10.00 do ok. 16.00. Zgłoszenia zainteresowanych prosimy zgłaszać w zakrystii do 1 kwietnia.

 

 1. Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu rozpoczyna nabór do klas I gimnazjum i liceum. Zapraszamy na Drzwi Otwarte w sobotę 29 marca br. w godzinach od 9.00 – 13.00 w budynku szkoły przy ul. Plebanka 18 w Inowrocławiu.

 

 1. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii i Szkoły. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury: „ Przewodnika Katolickiego” w cenie 4,50 zł.

 

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Bogdana Kurpę, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Zdzisława Konopińskiego we wtorek, śp. Aleksandra Paszul w środę, śp. Henryka Cichockiego, Zbigniewa Spychalskiego, Izabeli Dratwińska w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek.

II Niedziela Wielkiego Postu - 16.03.2014r.

 

 1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

 

 1. Obchodzimy dziś dzień dzieła „Ad Gentes – do Narodów”, czyli dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Przy wyjściu z kościoła można do puszek złożyć ofiary na ten cel.

 

 1. Trwają katechezy neokatechumenalne, które są głoszone we wtorki po Mszy świętej i piątki po Drodze Krzyżowej w kościele. Zapraszamy.

 

 1. W środę 19 marca kościół wspomina Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Jest Patronem Kościoła.

 

 1. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Już dziś zapraszamy na Gorzkie Żale sprawowane w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątek na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 a dla dzieci o godz. 17.00.

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 18.00 młodzież do udziału we Mszy Świętej, która w szczególny sposób jest do nich kierowana.

 

 1. Informacje dla kandydatów do Bierzmowania wywieszone są w gablotkach.

 

 1. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Czesne za zerówkę: 70zł.

 

 1. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej parafii. Za każdy grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

 

 1. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 8470 zł. 99 gr. Bóg zapłać.

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury: „ Przewodnika Katolickiego” za 4,50 zł. oraz dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” w cenie 4,90zł.

 

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek.

VIII Niedziela Zwykła - 2.03.2014r.

1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku:7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele będzie trwała od godz. 17.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Okazja do sakramentu pokuty będzie w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00

7. Ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.17.00, dla dorosłych po Mszy o godz. 8.00 i 18.00.

8. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Bogusław Jaworowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

9. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz.16.00

10.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

11. KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład ks.dra Pawła Kiejkowskiego adiunkta na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu zatytułowany: „Wiarygodność zmartwychwstania Jezusa Chrystusa”. Spotkanie rozpocznie się 4 marca o godzinie 17.00 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 16.30 w kościele św. Jadwigi Królowej.

12. Wszystkich poszukujących Boga i zagubionych w wierze, zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które będą głoszone we wtorki po Mszy św. i piątki po wieczornej Drodze krzyżowej.

13. Zgłoszenia na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II przyjmowane są do środy popielcowej.

14. Zgłoszenia na pielgrzymkę do Wadowic przyjmowane są do 9 marca, zaś spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 marca po wieczornej Mszy św.

15. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte 15 marca o godz. 11:00 do budynku szkoły przy kościele św. Królowej Jadwigi. Czesne za zerówkę: 70zł.

16. Zbliża czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej parafii. Za każdy grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

17. Jak w roku ubiegłym w okresie Wielkiego Postu przy Parafii Chrystusa Miłosiernego prowadzone będzie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Zapraszamy i prosimy o poinformowanie zainteresowanych tym przygotowaniem osób z Inowrocławia i okolic. Kandydatów do Bierzmowania dla Dorosłych prosimy o przybycie na pierwszą katechezę w pierwszą sobotę Wielkiego Postu, 8 marca br., po Mszy św. wieczornej, tj. na godz. 19.45, do salki parafialnej przy kościele (al.800-lecia 23). Osobista obecność wszystkich uczestników jest obowiązkowa.

18. Do przyszłej niedzieli przyjmowane są zgłoszenia dzieci, które za rok mają przystąpić do I Komunii Świętej

19. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

20. Zachęcamy do nabycia i lektury „ Przewodnika Katolickiego” .

21. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek.

VII Niedziela Zwykła - 23.02.2014r.

 1. W środę po mszy o godz. 8.00 i 18.00 Nowenna do MBNPomocy.

 

 1. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy czwartek o godz. 17.20

 

 1. Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego. Tego dnia po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 21.00.

 

 1. Zbliża się data kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24-30. 04. 2014. Koszt pielgrzymki wynosi 1500 zł. Program znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 18.30 w kościele.

 

 1. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Informacje dla bierzmowanych w gablotach ogłoszeń.

 

 1. W sobotę od godz. 8.00 kapłani odwiedzą z komunią św. chorych i starszych.

 

 1. Ślubuję ci, miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę, aż do śmierci.”Tak wiele małżeństw lepiej lub słabiej pamięta te słowa, które związały ich na dobre i na złe. Okazją do przypomnienia sobie znaczenia przysięgi małżeńskiej oraz sensu sakramentu małżeństwa, będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to miało miejsce w przyszłą niedzielę 2 marca, na Mszy św. o godz. 12.30 w obecności ks. Bpa. Krzysztofa Wętkowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków naszej parafii na tę szczególną uroczystość.

 

 1. Trwają zapisy do oddziału zerowego i I klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte 15 marca o godz. 11:00 do budynku szkoły przy kościele św. Królowej Jadwigi. Czesne za zerówkę: 70zł.

 

 

 1. W niedzielę, 2 marca, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Parafii Św.

Mikołaja obchodzić będzie 2 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji jest możliwość oddania krwi w godz. 9:00-13:00 na plebanii (wejście przez Biuro Parafialne). O godz. 11:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji krwiodawców.

 

 1. Jak w roku ubiegłym w okresie Wielkiego Postu przy Parafii Chrystusa Miłosiernego prowadzone będzie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Zapraszamy i prosimy o poinformowanie zainteresowanych tym przygotowaniem osób z Inowrocławia i okolic. Kandydatów do Bierzmowania dla Dorosłych prosimy o przybycie na pierwszą katechezę w pierwszą sobotę Wielkiego Postu, 8 marca br., po Mszy św. wieczornej, tj. na godz. 19.45, do salki parafialnej przy kościele (al.800-lecia 23). Osobista obecność wszystkich uczestników jest obowiązkowa.

 2. Wznawiamy dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.

 

 1. Zbliża czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej parafii. Pragniemy dokończyć boisko sportowe przy kościele, które ma służyć szkole i parafianom. Za każdy grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszym kościele katechezy neokatechumenalne do udziału w których zapraszamy. Szczegóły za tydzień.

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

Zachęcamy do nabycia i lektury „ Przewodnika Katolickiego” .

 

Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych a w szczególności tych, którzy w minionym tygodniu odeszli z naszej parafii: śp. Genowefa Marciniak z ul. Wojska Polskiego, śp. Anna Skonieczna z ul. Wojska Polskiego, śp. Teresa Szałocińska z Batkowa. Wieczny odpoczynek.

VI Niedziela Zwykła - 16.02.2014r.

 1. W środę po mszy o godz. 8.00 i 18.00 Nowenna do MBNPomocy.

 2. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy czwartek o godz. 17.20

 3. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę do puszek, za hojność i szczere współczucie.

Cała zgromadzona kwota ( w wysokości 2603,40) została przekazana rodzinie zmarłego (Karola Michalaka). Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Zbliża się data kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II. W związku z licznymi zapytaniami o wyjazd na tę uroczystość, pragniemy poinformować, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24-30. 04. 2014. Koszt pielgrzymki wynosi 1500 zł. Program znajduje się w gablotach ogłoszeń i w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 2. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 3. Informacje dla bierzmowanych w gablotach ogłoszeń

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci, które w 2015 r. mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców.

 5. W Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach 28 lutego rozpoczyna się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania odbywać się będą w piątki o godz. 18.45.

 6. Z okazji 100. Rocznicy urodzin o. Kazimierza Łabińskiego OMI, wieloletniego proboszcza parafii w Markowicach, w niedzielę 23 lutego o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy św. będą miały miejsce: montaż poetycko-muzyczny oparty na wierszach o. Kazimierza, promocja nowej książki o tym duszpasterzu oraz otwarcie Muzeum Markowickiego wraz z ekspozycją okresową poświęconą byłem Proboszczowi.

 7. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 7471,55 zł

 8. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 9. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego” .

 10. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych a w szczególności tych, którzy w minionym tygodniu odeszli z naszej parafii: Anna Dolińska z ul. Wojska Polskiego, ,sp. Henryk Kuczyński z ul. Wojska Polskiego, śp. Helena Żuchowska z ul. Wachowiaka . Wieczny odpoczynek.

V Niedziela Zwykła - 9.02.2014r.

 1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, wszelkie oznaki życzliwości oraz uwagi i spostrzeżenia. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele diecezjalne i parafialne.

 2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes..

Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 9.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

 

 1. W środę po mszy o godz. 8.00 i 18.00 Nowenna do MBNPomocy.

 2. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy czwartek o godz. 17.20.

 3. Zbliża się data kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II. W związku z licznymi zapytaniami o wyjazd na tę uroczystość, pragniemy poinformować, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24-30. 04. 2014. Koszt pielgrzymki wynosi 1500 zł. Program znajduje się w gablotach ogłoszeń i w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 4. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Koszt 790 zł. Zapisy wyłącznie z zaliczką (100 zł.)

 5. Bóg zapłać, za ubiegłotygodniowe ofiary, które zostały już przekazane siostrą Karmelitanką w Gnieźnie.

 6. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy pomagali przy budowie i rozbiórce szopki bożonarodzeniowej, aktorom i ofiarodawcą, dzięki którym ta szopka mogła powstać. Bóg zapłać!

 7. Od poniedziałku, biuro parafialne czynne według zwykłego czasu.

 8. Radujemy się sukcesem ucznia naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej, Grzegorza Kornatowskiego, który został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy sukcesu.

 9. Dziś przed kościołem, grupa przyjaciół zbiera ofiary na sprowadzenie zwłok, zmarłego nagle w Anglii swego kolegi.

 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 11. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego” .

 12. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek.

Święto Ofiarowania Pańskiego - 2.02.2014r.

 1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

 2. Dzisiejszy dzień obchodzony jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności. Przy wejściu do kościoła zbieramy dziś ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom Karmelitanką z gnieźnieńskiego Karmelu.

 3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 4. W tym tygodni przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas porannych Mszy św.

 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

 6. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00.

 7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy czwartek o godz. 17.20.

 8. Zbliża się data kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II. W związku z licznymi zapytaniami o wyjazd na tę uroczystość, pragniemy poinformować, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24-30. 04. 2014. Koszt pielgrzymki wynosi 1500 zł. Program znajduje się w gablotach ogłoszeń i w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 9. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Koszt 790 zł. Zapisy wyłącznie z zaliczką (100 zł.)

 10. Zakończył się częściowy remont instalacji grzewczej w części budynku plebanii i szkoły, który wyniósł 16 tys. zł.

 11. KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład

Edmunda Mikołajczaka Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia

Młodość Prymasa Józefa Glempa”

Spotkanie rozpocznie się 4 lutego o godzinie 17.00 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 16.30 w kościele św. Jadwigi Królowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. Piotr Bartoszcze w kwietniu 1981 był jednym z sygnatariuszy porozumień bydgoskich z władzami PRL, w wyniku których zarejestrowana została NSZZ rolnicza Solidarność. Internowany we wrześniu, zwolniony w listopadzie 1982. Po uwolnieniu kontynuował konspiracyjną działalność związkową. 7 lutego 1984 roku został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Miał wówczas 34 lata. Osierocił czworo dzieci. Solidarność Rolników zaprasza na Mszę Św. w 30 rocznicę śmierci Piotra Bartoszcze do kościoła Świętego Ducha  w niedzielę 9 lutego o godz. 9.3o.

 2. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 3. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego” jak również „Małego Przewodnika”, który jest przeznaczony dla dzieci.

 4. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halinę Glonek z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek.

III Niedziela Zwykła - 26.01.2014r.

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 1. W środę po mszy św. o godz. 8.00, Nowenna do MBNP.

 1. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy czwartek o godz. 17.20.

 1. Zbliża się data kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II. W związku z licznymi zapytaniami o wyjazd na tę uroczystość, pragniemy poinformować, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24-30. 04. 2014. Koszt pielgrzymki wynosi 1500 zł. Program znajduje się w gablotach ogłoszeń i w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 1. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Koszt 790 zł. Zapisy wyłącznie z zaliczką (100 zł.)

 1. Wspólnota Jan Chrzciciel ma zaszczyt zaprosić chorych, cierpiących i tych wszystkich, którzy wierzą, że wypełnią się słowa Ewangelii - "proście, a będzie wam dane"! Chcemy prosić Wszechmocnego Boga o uzdrowienie dla naszych najbliższych, dla tych, którzy sami przyjść nie mogą i dla nas samych.Msza Święta zostanie odprawiona w par. Św. Królowej Jadwigi, 1 lutego, o godz. 16-tej . Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 2. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”

 3. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Budzich z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek.

II Niedziela Zwykła - 19.01.2014r.

 

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

 2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 4. W środę po mszy św. o godz. 8.00, Nowenna do MBNP.

 5. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy w czwartek o godz. 17.20.

 6. W dniach 1 – 4.05. 2014 planowana jest pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II do Wadowic i innych miejscowości związanych z osobą świętego. Program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Koszt 790 zł. Zapisy wyłącznie z zaliczką (100 zł.)

 7. W nadchodzącym tygodniu w Inowrocławiu odbędą się obchody 1. rocznicy śmierci kardynała Józefa Glempa. W czwartek, 23 stycznia o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa, bp Bogdan Wojtuś przewodniczył będzie finałowi konkursu „Ku chwale ducha” oraz ogłosi Laureata Nagrody „Ku chwale”, zaś w niedzielę, 26 stycznia o g. 12.00, bp Krzysztof Wętkowski przewodniczył będzie Mszy świętej, po której nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci zmarłego Prymasa Polski, ufundowanej przez Miasto Inowrocław, Radę Instytutu Prymasa Józefa Glempa i Parafię Zwiastowania NMP. Zachęcamy do udziału w rocznicowych uroczystościach.

 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 8073 zł 37 gr.

 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 10. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”

 11. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Krzysztoforski z ul. Wojska Polskiego, śp. Kazimiera Słomczewska z ul. Wachowiaka, śp. Jan Błażejewski z ul. Kusocińskiego. Wieczny odpoczynek.

Święto Chrztu Pańskiego - 12.01.2014r.

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do świętaOfiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej działającej przy naszej parafii, przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Na to przedstawienie zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności dzieci.

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 1. W środę po mszy św. o godz. 8.00, Nowenna do MBNP.

 1. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy w czwartek o godz. 17.20.

 

 1. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu serdecznie zapraszają dzieci w wieku 5 – 7 lat wraz z Rodzicami na Drzwi Otwarte. Odbędą się one we wtorek 14 stycznia 2014roku o godz. 17:00 w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 20. W programie przedstawienie jasełkowe oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły.

 2. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 3. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Wolf z ul. Błaszka. Wieczny odpoczynek.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5.01.2014r.

 1. W dniu jutrzejszym przezywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Potocznie znaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że Chrystus Błogosławi nasze domy. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz ostatni w tym okresie będzie żywa szopka na mszach o godz. 11.00 i 12.30.

 2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech na będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie z powodów losowych uległ zmianie dlatego prosimy o zapoznanie się z nim. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 3. W piątek 10 stycznia po Mszy świętej wieczornej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu a od godz. 20 czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 4. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy w czwartek o godz. 17.20.

 5. KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład ks. Leszka Paszkiewicza, prezbitera wędrownego, zatytułowany:

Nowa ewangelizacja- dzisiejsza konieczność

Spotkanie rozpocznie się 7 stycznia o godzinie 17.00 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 16.30 w kościele św. Jadwigi Królowej.

 

 1. W święto Trzech Króli o godzinie 15.00 w Bazylice Imienia NMP odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Agnieszki Polak (sopran) i zespołu muzycznego „Pro Arte” (z komentarzem znanego publicysty katolickiego red. Grzegorza Polaka).

 2. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 3. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Czerwińska z ul. Wachowiaka, Stanisława Borowicz z ul. Szarych Szeregów, Stanisław Brylowski z ul. Wojska Polskiego, Bolesław Wdzięczny z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 29.12.2013r.

 1. W Święto Św. Szczepana Pierwszego Męczennika w wieku 79 lat zmarł w inowrocławskim szpitalu Ks. Prałat Franciszek Resiak, uroczyste wprowadzenie trumny do kościoła Św. Ducha w Inowrocławiu  i Msza Św. będzie w niedziele 29 grudnia o godz. 16.oo. Msza Św. pogrzebowa sprawowana będzie w poniedziałek 30 grudnia o godz. 10.30. Po Mszy św. procesja żałobna na cmentarz parafii Św. Mikołaja / ul. Marulewska /.

 1. We wtorek przypada wspomnienie Św. Sylwestra – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 na uroczystą Mszę dziękczynną za ten mijający rok.

 2. W środę świętować będziemy Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia Msze święte sprawowane będą jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 7.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu Nowego Roku 2014.

 3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 4. W niedzielę, 29 grudnia, po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu "STUDIA PIOSENKI KCK" w Inowrocławiu pod dyrekcją Remigiusza Kuźmińskiego. Kingi Rogóż i Katarzyny Ignaczak. W koncercie wystąpią: SOLIŚCI GRUPA WOKALNA "AWANGARDA", oraz CHÓR ROZRYWKOWY "AKSAMIT" Serdecznie na ten koncert Zapraszamy!

 1. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji kapłanów w najbliższy w czwartek o godz. 17.20, a po Mszy św. o godz. 18.00 na zebranie formacyjne.

 2. W piątek, od godz. 15.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach zaprasza na koncert „KOLĘDY NARODÓW” w wykonaniu Mate.O i Głyk P.I.K Trio, który odbędzie się w niedzielę 5 stycznia o godz. 15.00. Usłyszymy  mniej lub bardziej znane w Polsce kolędy pochodzące z różnych rejonów świata. Muzycy wykonają m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie.

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 2. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Czerwińska z ul. Wachowiaka, Stanisława Borowicz z ul. Szarych Szeregów, Stanisław Brylowski z ul. Wojska Polskiego, Bolesław Wdzięczny z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Adwentu - 22.12.2013r.

 1. Kończy się Adwent. Jutro o godz. 6.30 Msza św.roratnia. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym adwencie roratach. O godz. 6.15 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 2. W środę obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Poprzedzi ją Pasterka czyli Msza św. sprawowana o północy z wtorku na środę. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich , znajomych, sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00.

 4. Żywa szopka będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz w drugie święto o godz. 14.30 podczas wspólnego śpiewania kolęd, na które wszystkich zapraszamy a szczególnie dzieci z ich roratnimi pracami.

 5. W czwartek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy wspomnienie Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte sprawowane będą jak w niedziele. Eucharystia w Batkowie o godz. 10.00.

 6. Dziś przy wejściu do kościoła, lektorki sprzedają sianko na wigilijny stół. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na cele liturgiczne Służby Ołtarza.

 7. Od piątku 27 grudnia rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 8. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w wieży kościoła.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury „ Przewodnika Katolickiego”. Do tego numeru, który jest podwójny, dołączony jest płyta z kolędami. Koszt tego numeru wynosi 6,90 zł.

 10. W niedzielę, 29 grudnia,po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu "STUDIA PIOSENKI KCK" w Inowrocławiu pod dyrekcją Remigiusza Kuźmińskiego. Kingi Rogóż i Katarzyny Ignaczak. W koncercie wystąpią: SOLIŚCI GRUPA WOKALNA "AWANGARDA", oraz CHÓR ROZRYWKOWY "AKSAMIT" Serdecznie na ten koncert Zapraszamy!


 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 2. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Szelągowska z ul. Wojska Polskiego, śp. Cecylia Stolarz z ul. Szarych Szeregów, Bożena Popławska z ul. Kleberga, Stanisława Strzelecka z ul. Kleberga. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu - 15.12.2013r.

 

 1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z języka łacińskiego znaczy: „radujcie się”. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość. Pomocą w duchowym przeżywaniu Adwentu jest Msza Roratnia. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Roraty dla dzieci sprawowane będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Okazją do głębszego, duchowego przeżycia Adwentu będą Nieszpory sprawowane we wszystkie niedziele o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

 2. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 Nowenna do M.B.N.Pomocy.

 3. Trwa akcja „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do wieży kościoła.

 4. W tym tygodniu trwają spowiedzi adwentowe w parafiach naszego dekanatu. Plan wywieszony jest w gablotach. Z tego powodu nie będzie w naszej świątyni spowiedzi podczas wieczornej Mszy św. W naszej parafii całodzienna spowiedź będzie miała miejsce w sobotę 21 grudnia w następujących godzinach: 10.30 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

 5. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 8321 zł. 15 gr. Bóg zapłać!

 6. Rozpoczął się okres grzewczy a z nim dotknęły nas awarie systemu w budynku szkoły i plebanii. I choć nie widać tych prac, to pragniemy poinformować, że wymieniane są rury w pionach, zakładane nowe zawory i wymieniane niektóre kaloryfery.

 7. Zachęcamy do nabywania i lektury „ Przewodnika Katolickiego”. Do tego numeru dołączony jest dodatek z najbardziej znanymi kolędami.

 8. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 9. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Adamska z ul. Kleberga i Krzysztof Janik z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Adwentu - 1.12.2013 r.

 

 

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po mszy zapraszamy do salki na śniadanie (herbata i chleb ze smalcem) Roraty dla dzieci sprawowane będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Okazją do głębszego, duchowego przeżycia Adwentu będą Nieszpory sprawowane we wszystkie niedziele o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

 2. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 Nowenna do M.B.N.Pomocy.

 3. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca.

 4. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich serdecznie zaprasza w czwartek na godz. 17.20 do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów a po mszy św. na zebranie formacyjne.

 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę od godz. 8.00 kapłani odwiedzą chorych i starszych z komunią św.

 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP . Podczas Mszy św. o godz. 9.30 nowi członkowie „ Margaretek” – wspólnoty modlącej się za kapłanów – złożą przyrzeczenie. Ten dzień jest również patronalnym świętem Ruchu Światło Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego ruchu zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00.

 8. Kurs przedmałżeński, dla osób, które nie uczestniczyły w katechezach przedmałżeńskich a w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa, rozpocznie się w sobotę 7 grudnia o godz. 16.00 w budynku Szkoły Katolickiej.

 9. W czwartek, 5 grudnia o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa, ks. bp prof. Andrzej Dziuba, Ordynariusz Łowicki wygłosi wykład poświęcony kardynałowi Józefowi Glempowi pt. „Caritati in iustitia” propter Patriam. W ten sposób rozpoczną się obchody, które przygotują uroczystości z okazji 1. rocznicy śmierci Księdza Prymasa w styczniu 2014 roku.

 10. Klub Inteligencji Katolickiej, zaprasza na wykład ks.dra Piotra Waszaka zatytułowany: „ Biblijne ujęcie wiary w świetle Ewangelii Bożego Narodzenia”, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.00 w kościele Św. Królowej Jadwigi

 11. Rozpoczęła się akcja „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do wieży kościoła.

 12. Archidiecezjalna Caritas rozprowadza czekoladowe Mikołajki w cenie 4 zł i kalendarze w cenie 6 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.

 13. Trwa remont salki przeznaczonej dla spotkań grup duszpasterskich. Obecny koszt remontu wyniósł 2 tys. zł. jak również w minionym tygodniu zapłaciliśmy 2952 zł. za wykonanie map geodezyjnych terenu wokół kościoła, które są potrzebne do technicznego odbioru budynku.

 14. W niedzielę 8 grudnia o godz. 16.30 w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe do Medugorje.

 15. Zachęcamy do nabywania i lektury „ Przewodnika Katolickiego”.

 16. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 17. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Ibron z ul. Kleberga, Stefania Wiśniewska z ul. Wierzbińskiego, Adam Jamroży z ul. Krzymińskiego, Stefania Grabowska z ul. Szarych Szeregów Wieczny odpoczynek…

 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2013 r.

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny i obchodzony ROK WIARY. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.

 

 1. Spotkanie w ramach katechezy dla szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek 25 listopada, dla kl. I, II, III o godz. 19.00 w budynku szkoły. Wszystkie klasy razem!

 

 1. Pragniemy podziękować za ubiegłotygodniową składkę na rzecz pomocy poszkodowanych mieszkańców Filipin, która wyniosła : 3176 zł 25 gr. Bóg zapłać!

 

 1. Zbliża się 36 Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Strasburgu na przełomie roku. Koszt wyjazdu to 300 zł. i 55 euro. Spotkanie modlitewne przygotowujące do spotkania odbędzie się w piątek 29 listopada o godz. 19.30 w salce parafii pw. św. Mikołaja.

 

 1. W sobotę 30 listopada o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Św. Królowej Jadwigi. Zapraszamy!

 2. Spotkanie popielgrzymkowe do Mediugorje odbędzie się w 2 Niedzielę Adwentu (8 grudnia) o godz. 16.30 w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej.

 3. Rozpoczęliśmy przygotowania i remont salki do spotkań różnych grup działających przy naszej parafii. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o fachową pomoc w zakresie prac remontowo-budowlanych i elektrycznych. Wszelki kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Bóg zapłać !

 4. Zachęcamy do nabycia i lektury „ Przewodnika Katolickiego”. Dzisiaj w cenie 5 zł. zawiera bowiem ciekawy dodatek – Kronika Roku Wiary.

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 

 1. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alicja Kwak z ul. Szarych Szeregów, Ireneusz Ogrodowski z ul. Błażka, Antoni Szypowski z ul. Wachowiaka Wieczny odpoczynek…

33 Niedziela Zwykła - 17.11.2013 r.

 

 1. W minionym tygodniu, byliśmy świadkami wielkiej tragedii jaka dotknęła Filipiny. Odpowiadając na apel Caritas Polska, w duchu solidarności w kościołach zbierane są do puszek ofiary, które zostaną przekazane poszkodowanym. Za zrozumienie składamy staropolskie Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy świętej o godz. 9.30 zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające.

 

 1. Pragniemy podziękować za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła : 7146 zł 78 gr. Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu parafia otrzymała projekt elewacji plebanii i szkoły, który został już w części zapłacony. Z racji warunków atmosferycznych, prace elewacyjne rozpoczną się na wiosnę.

 

 1. W piątek po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

 1. Nastąpiła zmiana terminu spotkania I roku przygotowań do sakramentu bierzmowania. Wszystkie informacje wywieszone są w gablotach ogłoszeń.

 

 1. Zbliża się 36 Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Strasburgu na przełomie roku. Koszt wyjazdu to 300 zł. i 55 euro. Spotkanie modlitewne przygotowujące do spotkania odbędzie się 22 listopada o godz. 19.30 w salce Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy na wyjazd do 29 listopada.

 

 1. Pragniemy podziękować ofiarodawcy nowego stołu do kuchni w plebanii. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę 23 listopada o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Plebanka 18 w Inowrocławiu, odbędzie się spotkanie z Instruktorem Modelu Creighton, który jest wyjątkowym narzędziem używanym w diagnostyce i leczeniu według zasad NaProTechnology. Szczegóły na plakatach.

 1. Ks. kan. Paweł Kowalski diecezjalny duszpasterz kolejarzy, zaprasza Braci Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystość Św. Katarzyny w niedzielę 24 listopada o godz. 12.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu.

 2. W sobotę 30 listopada o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Św. Królowej Jadwigi. Zapraszamy!

 3. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Zielińska z ul. Szarych Szeregów, śp. Wanda Woźniak z ul. Wachowiaka i śp. Genowefa Grzybowska z ul. Kusocińskiego Wieczny odpoczynek…

 31 Niedziela Zwykła - 3.11.2013r.

 

 

 1. Do piątku, o godz. 17.30, odprawiać będziemy nabożeństwo za naszych zmarłych – wymienianki z modlitwą różańcową.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 

 1. KLUB INTELIGENCJI KATOLICKI zaprasza na wykład pana Jana Koziorowskiego z cyklu encykliki społeczne „Quadragesimo Anno”- kontekst historyczny”. Spotkanie rozpocznie się 5 listopada o godzinie 17.00 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 16.30 w kościele św. Jadwigi Królowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.

 3. Wspólnota małżeństw Domowego Kościoła, zaprasza wszystkich na modlitewne czuwanie w piątek 8 listopada od godz. 20.00.

 4. W sobotę od godz. 8.00 kapłani odwiedzą z komunią świętą chorych i starszych.

 5. Dzieci, które pragną śpiewać w naszym parafialnym chórku, zapraszamy na próbę, która odbędzie się w sobotę 9 listopada o godz. 10.30. w salce Szkoły Katolickiej (wejście boczne).

 6. Zbliża się 36 Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Strasburgu na przełomie roku. Koszt wyjazdu to 300 zł. i 55 euro. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.

 7. Pragniemy poinformować, że nasza parafia nie była organizatorem ubiegłotygodniowych koncertów i nie miała wkładu finansowego, jedynie użyczała miejsca. Wszystkich, których uczucia zostały urażone PRZEPRASZAMY!

 8. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”.

 9. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

30 Niedziela Zwykła - 27.10.2013r.

 

 1. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe sprawowane będzie do czwartku po Mszy św. o godz.18.00.

 

 1. W poniedziałek i środę do udziału w modlitwie różańcowej na godz. 17.00 zapraszamy dzieci.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych poprzedzą, już po raz szósty ogólnomiejskie obchody „ ZE ŚWIĘTYMI DO JEZUSA”. Rozpoczną się w kościele Św. Mikołaja w czwartek, o godz. 20.00, nieszporami. Następnie przejdziemy procesyjnie do kościoła Św. Krzyża, gdzie będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do udziału.

 

 1. W sobotę przeżywać będziemy Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i o godz. 18.00 z formularza niedzielnego.

 

 1. Wychodząc naprzeciw promowaniu wśród dzieci pogańskiego i obcego naszej kulturze HOLYWIN, katecheci i rodzice zapraszają dzieci w wieku od 6 -10 lat na „Bal Wszystkich Świętych”. Impreza odbędzie się 31.10.213r. w Klubie „ Przydomek” od godz. 17 – 19.00. Warunek wstępu to przebranie za anioła lub świętego. Zakaz wstępu dla wiedźm, trupów i duchów śmierci!!!

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Od soboty o godz. 17.30, odprawiać będziemy nabożeństwo za zmarłych – wymienianki z modlitwą różańcową. Wymienianki jednorazowe i roczne można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

 2. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza członków na spotkanie w poniedziałek 28 października po wieczornej modlitwie różańcowej.

 

 1. W niedzielę, 27 października o godz. 13.30, wystąpi polski zespół

folklorystyczny z Litwy „Turgielanka”.

 

 1. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marian Kosmala z ul. Szarych Szeregów, Andrzej Szczepaniak z ul. Krzymińskiego, Elżbieta Świercz z ul. Wojska Polskiego, Julianna Domagała z ul. Al. Niepodległości, Wojciech Gniewoski z ul. G. Jaworskiej. Wieczny odpoczynek…

 29 Niedziela Zwykła – 20.10.2013r.

 

 1. Trwa październik- miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz.18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

 

 1. W poniedziałek, środę i piątek do udziału w modlitwie różańcowej na godz. 17.00 zapraszamy dzieci.

 

 1. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich pracujących na misjach. Wkładem w pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji może być zakup kalendarza misyjnego na rok 2014 w cenie 5 zł.

 

 1. W tym tygodniu odbędzie się katecheza ponadgimnazjalna: poniedziałek kl. I, wtorek kl. II ,środa kl. III. Początek katechez od godz.19.00.

 

 1. Pragniemy podziękować z ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 8551,97gr. jak również za ofiary złożone na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wyniosły 1877,52 gr. Bóg zapłać!

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po mszy św. o godz.18.00 odbędzie się Koncert Charytatywny nowych aranżacji tradycyjnej muzyki żydowskiej. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 

 1. W dniu 26 października br. (tj. w sobotę), w naszym kościele, odbędzie się koncert podczas którego wystąpi światowej sławy tenor Marek Torzewski z programem „Magnes Dusz” oraz Joszko Broda wraz z zespołem „Dzieci z Brodą” z piosenkami z okresu Powstania Warszawskiego pt. „Czuwaj Wiaro!”Początek o godz. 19.00., wstęp wolny.

Następnego dnia, w niedzielę, o godz. 13.30, wystąpi również polski zespół

folklorystyczny z Litwy „Turgielanka”.

 

 1. Informujemy, że spowiedzi w naszym kościele słuchać będziemy 20 min. przed każdą mszą świętą. Podyktowane jest to faktem nie łączenia sakramentów w tym samym czasie jak również brakiem kałanów, którzy mogli by w czasie mszy św. posługiwać w konfesjonale. Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać ze spowiedzi przed mszą to służymy posługą po Mszy św.

 2. Drodzy Parafianie, 28 października 2013 roku, na terenie 78 oddziałów Banku Zachodniego BZ WBK odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i innych”. Najbliższy Oddział Banku znajduje się na ulicy Szarych Szeregów 23a . Podczas Dnia Dawcy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka potrzebnego do przeprowadzenia badania genetycznego. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji.

 

 1. W niedzielę 27 października o godz. 18.00, w kościele Imienia NMP w Inowrocławiu, sprawowana będzie Msza św. łacińska z chorałem gregoriańskim.

 

 1. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

 

 1. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do wymienianek wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła.

 

 1. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Sobkowiak z ul. Al. Niepodległości i Dorota Kryszak z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek…

 28 Niedziela Zwykła – 13.10.2013r.

 

 1. Kościół w Polsce przeżywa dziś XIII Dzień Papieski pod hasłem „ Papież dialogu”. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

 2. Trwa październik- miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz.18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

 3. W poniedziałek, środę i piątek do udziału w modlitwie różańcowej na godz. 17.00 zapraszamy dzieci.

 4. W piątek po nabożeństwie różańcowym rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 20.00, adorację poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła, która zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Adorację zakończy o godz. 21.00, Apel Jasnogórski.

 1. Od dziewięciu lat 15 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. We wtorek 15 października o godz. 11.00 na cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu odbędzie się po raz szósty pogrzeb dla przedwcześnie utraconych dzieci, a o godz. 19.00 w Kaplicy Szpitalnej tegoż dnia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziców i rodzin tychże utraconych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy zaprasza ks. Sławomir Jessa – kapelan Szpitala.

 2. W przyszła niedzielę 20 października po mszy św. o godz.18.00 odbędzie się Koncert Charytatywny nowych aranżacji tradycyjnej muzyki żydowskiej. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 3. Bardzo dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.

 4. Pragnę poinformować, że spowiedzi w naszym kościele słuchać będziemy 20 min. przed każdą mszą świętą. Podyktowane jest to faktem nie łączenia sakramentów w tym samym czasie jak również brakiem kałanów, którzy mogli by w czasie mszy św. posługiwać w konfesjonale. Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać ze spowiedzi przed mszą to służymy posługą po mszy św.

 5. Informacje dla kandydatów do Bierzmowania wywieszone są w gablotach.

 6. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”

 7. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

 8. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do wymienianek wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła.

 9. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniewa Krauze z ul. Kiełbasiewicza i Bronisława Barczaka z ul. Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek…

 28 Niedziela Zwykła – 13.10.2013r.

 

 1. Kościół w Polsce przeżywa dziś XIII Dzień Papieski pod hasłem „ Papież dialogu”. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

 2. Trwa październik- miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz.18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

 3. W poniedziałek, środę i piątek do udziału w modlitwie różańcowej na godz. 17.00 zapraszamy dzieci.

 4. W piątek po nabożeństwie różańcowym rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 20.00, adorację poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła, która zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Adorację zakończy o godz. 21.00, Apel Jasnogórski.

 1. Od dziewięciu lat 15 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. We wtorek 15 października o godz. 11.00 na cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu odbędzie się po raz szósty pogrzeb dla przedwcześnie utraconych dzieci, a o godz. 19.00 w Kaplicy Szpitalnej tegoż dnia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziców i rodzin tychże utraconych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy zaprasza ks. Sławomir Jessa – kapelan Szpitala.

 2. W przyszła niedzielę 20 października po mszy św. o godz.18.00 odbędzie się Koncert Charytatywny nowych aranżacji tradycyjnej muzyki żydowskiej. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 3. Bardzo dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.

 4. Pragnę poinformować, że spowiedzi w naszym kościele słuchać będziemy 20 min. przed każdą mszą świętą. Podyktowane jest to faktem nie łączenia sakramentów w tym samym czasie jak również brakiem kałanów, którzy mogli by w czasie mszy św. posługiwać w konfesjonale. Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać ze spowiedzi przed mszą to służymy posługą po mszy św.

 5. Informacje dla kandydatów do Bierzmowania wywieszone są w gablotach.

 6. Zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”

 7. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

 8. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do wymienianek wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła.

 9. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniewa Krauze z ul. Kiełbasiewicza i Bronisława Barczaka z ul. Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek…

 27 Niedziela Zwykła - 6.09.2013r.

1.Trwa październik- miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz.18.00. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.16.00 w łączności z Nabożeństwem Fatimskim.

2.W poniedziałek, środę i piątek do udziału w modlitwie różańcowej na godz. 19.00 zapraszamy dzieci.

3. W sali konferencyjnej przy parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu w każdy II wtorek miesiąca o godz. 19.00 odbywają się katechezy dla dorosłych. W najbliższy wtorek 8 października zapraszamy na katechezę pt. Czy Kościołowi potrzebne są relikwie?

4. Dnia 13 października Kościół w Polsce przeżywać będzie XIII Dzień Papieski pod hasłem „ Papież dialogu”. Tego dnia przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W związku z tym dniem, organizujemy coroczną Pielgrzymkę Młodych do Markowic, która odbędzie się w sobotę 12 października. Wyjście z Kościoła Zwiastowania NMP o godz. 8.30. W Markowicach odbędzie się koncert uwielbieniowy, Msza święta i obiad. Powrót autobusami MZK. Koszt uczestnictwa 8 zł. Zapisy do 10 października u ks. Wojciecha.

5. W niedzielę, 13 października 2013 r. o godz.19.00 w naszej świątyni odbędzie się Koncert Papieski. Wykonawcami będą: Weronika Kujawa – sopran, Aleksandra Pokrywczyńska i Karina Grabowska – mezzosopran, Łukasz Ratajczak – tenor, Marcin Kopczyński – organy, Chór Parafii św. Jadwigi Królowej pod dyr. Kariny Milińskiej-Kopczyńskiej, który w tym roku obchodzi 10-lecie działalności, oraz uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej i Państwowej Szkoły Muzycznej.

Usłyszymy kompozycje Wolfganga Amadeusa Mozarta, Giulia Cacciniego, Johanna Pachelbela i Marcina Kopczyńskiego oraz poezje bł. Jana Pawła II.

5. Dnia 11.10.2013 roku (piątek), w ramach sportowych obchodów Dnia Papieskiego organizowanych w Inowrocławiu, o godz. 19.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się mecze inowrocławskich ministrantów, lektorów oraz księży. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - wstęp wolny. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Dnia 08 października (wtorek) o godz. 1900 w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Św. w intencji trzeźwości narodu polskiego. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa i krótkie spotkanie zainteresowanych tym tematem.

7.Informacje dla kandydatów do Bierzmowania wywieszone są w gablotach.

8. zachęcamy do lektury „ Przewodnika Katolickiego”

9. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach .

10. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Maruszak z ul. Wachowiaka, śp. Natalia Jenczak z Al. Niepodległości, Józef Dworski z ul. Kusocińskiego. Wieczny odpoczynek…

26 Niedziela Zwykła – 29 września 2013r.

 

 1. W przyszłą niedzielę 6 października bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza Ks. Jana Maćkowiaka, podczas Mszy świętej o godz.12.30. Wprowadzenia dokona Ks. Wicedziekan Paweł Kowalski. Wspierajmy naszego Księdza Proboszcza życzliwością i gorącą modlitwą.

 2. Z nowym rokiem szkolnym wznawiamy katechezy ponadgimnazjalne, które zakończą się uzyskaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Jednocześnie informujemy, że w szkołach nie wydaje się takich zaświadczeń.

kl. I – poniedziałek, kl. II – wtorek, kl. III – środa. Katechezy rozpoczynają się o godz. 19.00 w budynku szkoły.

 1. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które sprawowane będą codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz.17.00.

 2. W środę o godz. 8.00 Msza święta z udziałem członków Żywego Różańca. Po mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

 3. W czwartek Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza parafian, którzy pragną modlić się za kapłanów oraz o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne, na Mszę świętą o godz. 18.00 i Nabożeństwo Różańcowe w tej intencji.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej w te dni od godz. 17.00.

W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 17.45.

 1. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią Świętą w sobotę od godz. 8.00.

 2. W sobotę 5 października o godz.15.00 w Kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości.

 3. Dnia 13 października Kościół w Polsce przeżywać będzie XIII Dzień Papieski pod hasłem: „Papież dialogu”. W związku z tym organizujemy coroczną Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Markowic, która odbędzie się w sobotę 12 października. Wyjście z Kościoła Zwiastowania NMP o godz. 8.30. W Markowicach odbędzie się koncert uwielbieniowy, Msza święta i obiad. Powrót autobusami MZK.

Koszt uczestnictwa 8 zł. Zapisy do 10 października u Ks. Wojciecha.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Ks. dra Huberta Nowaka, wikariusza parafii Świętego Ducha. Spotkanie rozpocznie się 1 października o godz. 17.00 i będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 16.30 w Kościele św. Jadwigi Królowej. Temat wykładu: „Jan XXIII – między muzeum a ogrodem”.

 2. Przypominamy, że dziś ostatni dzień zgłoszeń kandydatów na pierwszy rok przygotowań do Sakramentu Bierzmowania (II klasy) oraz wyjaśniania niejasności list kandydatów przyjętych na drugi rok przygotowań ( III klasy).

 3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 4. W Roku Wiary pragniemy sięgnąć do jej korzeni. Okazją jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 6 – 14 listopada. Są jeszcze wolne miejsca, więc chętnych zapraszamy. Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii.

 5. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”.

 6. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 7. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych, a szczególnie tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halinę Burczak z ul. Szarych Szeregów oraz śp. Zbigniewa Ciesielskiego z ul. Wachowiaka. Wieczny odpoczynek…

25 Niedziela Zwykła - 22 września 2013 r

 

 1. W czwartek po mszy świętej o godz.18.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.

 2. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

 3. Rozpoczęły się zapisy młodzieży do bierzmowania (drugie klasy). W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

 4. Informacje dla kandydatów do bierzmowania rozpoczynających drugi rok przygotowań wywieszone są w gablotach. Spotkanie kandydatów wraz z rodzicami odbędzie się w środę o godz. 18.45 w kościele.

 5. Zapraszamy kandydatów do służby ołtarza ( chłopcy i dziewczęta)

 6. Do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii zostało przyjętych 18 nowych członków. Można jeszcze składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 8. W Roku Wiary pragniemy sięgnąć do jej korzeni. Okazją jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 6 – 14 listopada. Są jeszcze wolne miejsca, więc chętnych zapraszam. Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii.

 9. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”.

 10. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 11. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Teresa Juszczak z ul. Al. Niepodległości, Halina Mitera z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

24 Niedziela Zwykła - 15 września 2013 r.

1.     Z dniem 16 września następuje zmiana proboszcza naszej parafii, ks. Macieja Lisieckiego zastąpi ks. Jan Maćkowiak. Ostatnią Mszę św. odprawi ks. Proboszcz Maciej dzisiaj, o godz. 9.30. Jutro powitamy nowego Proboszcza.

2.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu-Światło-Życie zaprasza wszystkich na modlitewne czuwanie w czasie adoracji od godz. 20.00.

3.     Od września Msze Św. w niedziele będą po południu o godz. 16.00 i 18.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 20.00.

4.     Rozpoczęły się zapisy młodzieży do bierzmowania (drugie klasy). W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

5.     Zapraszamy kandydatów do służby ołtarza.

6.     Do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii zostało przyjętych 18 nowych członków. Można jeszcze składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

8.     Są wolne miejsca na pielgrzymki do Włoch w październiku i Ziemi Świętej w listopadzie.

9.     Dzisiaj, o godz. 12.30 w bazylice Imienia NMP odpust parafialny Od godz. 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami. Parafia organizuje konkurs na temat Bazyliki. Informacje na stronie internetowej.

10.We wtorek, 17 września o godz. 11.00 w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej, a w szczególności ofiar napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.

11.Od 15 września, o godz. 16.00, w Parafii Zwiastowania NMP rozpocznie się kurs przedmałżeński dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć związek małżeński a nie posiadają takiego przygotowania. Spotkania odbywać się będą w salce pod zakrystią.

12.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

13.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary (7600 zł.)

 

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Łucję Wojciechowską z ul. Szarych Szeregów, Jana Krzeszewskiego z ul. Krzymińskiego, Mariana Modrzejewskiego z ul. Błażka, Ryszarda Dyrdóła z ul. Kiełbasiewicza.  Wieczny odpoczynek....

23 Niedziela Zwykła - 8 września 2013 r.

1.     Z dniem 16 września następuje zmiana proboszcza naszej parafii, ks. Macieja Lisieckiego zastąpi ks. Jan Maćkowiak. Ostatnią Mszę św. odprawi ks. Proboszcz w niedzielę, 15 września, o godz. 9.30.

 

2.     We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie pielgrzymów, którzy pielgrzymowali po kraju i zagranicy z ks. Proboszczem.

 

3.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. O 20.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy. Będziemy modlić się o pokój w Syrii.

 

4.     Od września Msze Św. w niedziele będą po południu o godz. 16.00 i 18.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 20.00.

 

5.     Rozpoczynają się zapisy młodzieży do bierzmowania (drugie klasy). W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

 

6.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

8.     Są wolne miejsca na pielgrzymki do Włoch w październiku i Ziemi Świętej w listopadzie.

 

9.     W sobotę, o godz. 17.00 suma odpustowa w parafii św. Krzyża a w niedzielę, o godz. 12.30 w bazylice Imienia NMP. Od godz. 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Trwają jeszcze prace przy zagospodarowaniu terenu wokół kościoła. W najbliższych tygodniach zostaną rozpoczęte prace przy ociepleniu i otynkowaniu budynku plebanijno-szkolnego. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na ten cel.

 

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Urszulę Chabasińską z ul. Szarych Szeregów, Marzannę Wabiszewską z ul. Wojska Polskiego, Helenę Wolecką z ul. Krzymińskiego.  Wieczny odpoczynek....

22 Niedziela Zwykła - 1 września 2013

1.     Wczoraj pożegnaliśmy ks. Jacka Pawlaka, który został wikariuszem w Parafii pw. św. Krzyża w Inowrocławiu.

2.     Witamy kleryka Jakuba Janiaka, który będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską.

3.     Kończą się wakacje. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą  o godz. 11.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Poświęcimy także przybory szkolne dzieciom z klas O i 1.

4.     W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5.     Jutro, o godz. 8.00 rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

6.     W środę, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00

8.     W czwartek, o godz. 17.30, modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

9.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nie ma wieczornej adoracji.

10.W sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

11.Od dzisiaj Msze Św. będą po południu o 16.00 i 18.00 godz. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.

12.Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wieczór autorski p. Teresy Klonowskiej pt. „Strofy o wierze”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

13.Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

14.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

15.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

16.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

17.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Trwają jeszcze prace przy zagospodarowaniu terenu wokół kościoła. W najbliższych tygodniach zostanie ocieplony i otynkowany budynek plebanijno-szkolny. Za tydzień „niedziela budowlana”. Ofiary przeznaczymy na ten cel.

 

18.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Joannę Ziółkowską z ul. Kusocińskiego, Wandę Skarbińską z ul. Szarych Szeregów.  Wieczny odpoczynek....

20 Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

 

3.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

4.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

5.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św. a Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

6.     Uczestnicy wyjazdu do Medjugorie proszeni są o dokonanie wpłat na konto biura Arcus. Są jeszcze wolne miejsca. W poniedziałek, 26 sierpnia, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie dla wyjeżdzających.

 

7.     Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

8.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

9.     W niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 18.00, w Bazylice Imienia NMP będzie Msza św. łacińska.

 

10.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Trwają nadal prace przy zagospodarowaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za ofiary z poprzedniej niedzieli (7000 zł.).

 

 

11.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Grzegorza Osińskiego z ul. Kusocińskiego, Alojzego Gerusa, Władysława Śniega z ul. Szarych Szeregów, Urszulę Kalinowską z ul. Krzymińskiego.  Wieczny odpoczynek....

19 Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     Jutro przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończenie nabożeństwem o godz. 17.50. Zachęcamy do modlitwy.

 

3.     We wtorek, 13 sierpnia, o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

 

4.     W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją na Mszach Św. pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Eucharystie jak w każdą niedzielę.

 

5.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

 

6.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

8.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św. a Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

9.     Uczestnicy wyjazdu do Medjugorie proszeni są o dokonanie wpłat na konto biura Arcus. Są jeszcze wolne miejsca.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które będą przeznaczone na ten cel.

 

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Bożenę Reschke z ul. Kusocińskiego, Wandę Rychłowską z ul. Kiełbasiewicza, Ryszarda Hertel z ul. Szarych Szeregów, Małgorzatę Łysiak z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

18 Niedziela Zwykła - 4 sierpnia 2013 r.

1.     W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

 

2.     Jutro nasi pielgrzymi dotrą do Tronu Jasnogórskiego. Wyjazd na powitanie pielgrzymów o godz. 7.00. We wtorek, ok. godz. 19.00 będzie powitanie pielgrzymów w naszym kościele.

 

3.     W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku.

 

4.     W środę, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca.

 

5.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. Od godz. 20.00 czuwanie będą prowadzili członkowie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich..

 

6.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

8.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św. a Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

9.     Uczestnicy wyjazdu do Medjugorie proszeni są o dokonanie wpłat na konto biura Arcus. Są jeszcze wolne miejsca.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu wokół kościoła. Ofiary z przyszłej niedzieli – „niedzieli budowlanej” będą przeznaczone na ten cel.

 

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jadwigę Rychwicką, Małgorzatę Kawczyńską z ul. Krzymińskiego, Kazimierza Woszczaka z ul. Jaworskiej, Kazimierę Kolczyńską z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

17 Niedziela Zwykła - 28 lipca 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszyła z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Polecajmy pielgrzymów w naszych modlitwach. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu pielgrzymki.

 

3.     Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymów (5-6.08.). Koszt 120 zł. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu przez wpłatę do dzisiaj. Ze względu na bardzo małe zainteresowanie wyjazd może zostać odwołany.

 

4.     W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do sakramentu Pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

5.     W czwartek, o godz. 17.30 będzie różaniec w intencji powołań a po Mszy św. Spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

 

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.50. Nie ma wieczornej adoracji.

 

7.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

8.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

9.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św. a Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Adama Zmudziejewskiego z ul. Wojska Polskiego, Jolantę Jańczak z ul. Kleeberga, Tomasza Kubiaka.  Wieczny odpoczynek....

16 Niedziela Zwykła - 21 lipca 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Można składać intencje pielgrzymkowe. Bóg zapłać za ofiary. Wyjście pielgrzymki w niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.00.

 

3.     Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymów (5-6.08.). Koszt 120 zł. Do przyszłej niedzieli prosimy o wpłaty.

 

4.     W czwartek, we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy samochody.

 

5.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

 

6.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

8.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św. a Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

9.     Parafia Chrystusa Miłosiernego organizuje w październiku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. prob. Kowalskiego.

 

10.Z okazji Święta Policji w kościele Chrystusa Miłosiernego, w środę 24 lipca, o godz. 18.00  zostanie odprawiona Msza św.

 

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

13.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary z poprzedniej niedzieli (5360 zł.)

 

 

14.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Weronikę Pietrowiak, Urszulę Bejger, Czesławę Hetmaniak z ul. Wojska Polskiego, Janinę Olender z ul. Kleeberga, Amelię Iwaniuk z Al. Niepodległości, Franciszka Kaźmierczaka z ul. Krzymińskiego.  Wieczny odpoczynek....

15 Niedziela Zwykła - 14 lipca 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Można składać intencje pielgrzymkowe. Bóg zapłać za ofiary. We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.

 

3.     Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymów (5-6.08.). Koszt 120 zł.

 

4.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

 

5.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

6.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

7.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św.

 

8.     W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

9.     Parafia Chrystusa Miłosiernego organizuje w październiku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. prob. Kowalskiego.

 

10.Z okazji Święta Policji w kościele Chrystusa Miłosiernego, w środę 24 lipca, o godz. 18.00  zostanie odprawiona Msza św.

 

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2014 r.

 

13.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W ostatnim czasie został naprawiony dach na kościele i plebanii (koszt 7000 zł.).

 

 

14.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Mirosławę Zarembską z ul. Wachowiaka, Piotra Kaźmierczaka z ul. Krzymińskiego.  Wieczny odpoczynek....

14 Niedziela Zwykła - 7 lipca 2013 r.

1.     Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Można składać intencje pielgrzymkowe.

 

3.     Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymów (5-6.08.). Koszt 120 zł.

 

4.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

 

5.     W sobotę, 13 lipca, o godz. 20.00 będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6.     Można składać deklaracje zgłoszeniowe do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

8.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św.

 

9.     W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.00.

 

10.Dzisiaj w Markowicach Suma Odpustowa o godz. 12.00 a za tydzień Odpust dla Chorych o godz. 15.00.

 

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Jest księga intencji na 2013 r.

 

13.Informujemy, że w nocy z poniedziałku na wtorek zostały wybite szyby w jednym z okien. Został też zniszczony witraż.

 

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień przypada „niedziela inwestycyjna”.

 

 

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Andrzeja Puchalskiego z ul. Kiełbasiewicza, Janusza Szubargę z ul. Wojska Polskiego, Zofię Kwilecką-Kwiatkowską z ul. Wachowiaka. Wieczny odpoczynek....

13 Niedziela Zwykła - 30 czewrca 2013 r.

1.     Gościmy w naszej parafii członków wspólnoty Przemienienie z Gniezna. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na obóz dla niepełnosprawnych.

2.     W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka rowerowa szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów.

3.     Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pojednania w czwartek i piątek od godz. 17.00.

5.     W czwartek o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.50. Nie ma wieczornej adoracji.

7.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

8.     Prosimy o składanie deklaracji zgłoszeniowej do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii.

9.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

10.Wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli w poniedziałek, o godz. 8.00.

11.W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami Św.

12.W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.00.

13.W zakrystii można kupić książki wraz z filmami m. in. o Lourdes, Fatimie, Św. Ricie, Św. Franciszku, Św. Faustynie oraz wywiad z papieżem Franciszkiem „Jezuita” i wywiady Krzysztofa Ziemca „Niepokonani”  (25 zł)

14.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

15.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

16.Niech rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej

17.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

18.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Barbarę Kasprzak z ul. Krzymińskiego, Jadwigę Romel z ul. Wachowiaka, Annę Burzyńską z ul. Kiełbasiewicza. Wieczny odpoczynek....

12 Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2013 r.

1.     Dzisiaj, Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. neoprezbiter Bartłomiej Blat, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską.

2.     W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.     W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4.     W środę, o godz. 18.45, w kościele będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (I rok przygotowań). Prosimy o przyniesienie książeczek.

5.     W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. O godz. 8.00 Msza św. dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00.

7.     W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zaczniemy ją celebrować już w piątek, 28 czerwca, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godzinie  18.00, w samą uroczystość Eucharystia o godzinie  7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8.     Prosimy o składanie deklaracji zgłoszeniowej do Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii. Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia zapraszamy na Mszę św. w sobotę, o godz. 18.00. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwa dla naszych działań.

9.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

10.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

11.W czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa,

12.Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy (120 zł.). Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 8.00.

13.W zakrystii można kupić książki wraz z filmami m. in. o Lourdes, Fatimie, Św. Ricie, Św. Franciszku, Św. Faustynie oraz wywiad z papieżem Franciszkiem „Jezuita” i wywiady Krzysztofa Ziemca „Niepokonani”  (25 zł)

14.Dzisiaj w Inowrocławiu odbędzie się marsz w obronie wolnych mediów. Rozpocznie się o godz. 16.00 od Skweru Jana Pawła II a zakończy się modlitwą przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszko w kościele pw. Świętego Ducha. Więcej informacji na plakatach.

15.Zespół Szkół Katolickich prowadzi rekrutację do klas I Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Informacje na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.

16.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

17.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

18.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

19.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Andrzeja Kasprzaka z ul. Krzymińskiego, Alojzego Krajewskiego z ul. Kleeberga. Wieczny odpoczynek....

11 Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2013 r.

1.     Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali Festyn Parafialny. Dziękujemy Darczyńcom i uczestnikom.

2.     Dzisiaj, w ramach ROKU WIARY, obchodzony jest w Rzymie „Dzień Evangelium Vitae”, dzień poświęcony świętości życia ludzkiego. Pragniemy się włączyć w te obchody i zapraszamy w na Mszę św. o godz. 11.00 kobiety w stanie błogosławionym i matki z dziećmi. Po Mszy będzie możliwość indywidualnego błogosławieństwa.

3.     W przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. neoprezbiter Bartłomiej Blat, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską.

4.     W tym tygodniu będą spotkania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej: w poniedziałek – klasy I, w środę – klasy II (budynek Szkoły, godz. 19.00). Prosimy o przyniesienie indeksów z opinią katechetów.

5.     W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00. Od godz. 20.00 adorację będzie prowadził Domowy Kościół. Zapraszamy.

7.     Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza w dniach 1-5 lipca na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

8.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

9.     W czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa,

10.Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy (120 zł.)

11.Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o celach Stowarzyszenia przyjaciół naszej parafii. Można zabrać także deklaracje zgłoszeniowe.

12.W zakrystii można kupić książki wraz z filmami m. in. o Lourdes, Fatimie, Gwadelupie, Św. Ricie,  (25 zł)

13.W przyszłą niedzielę, 23 czerwca w Inowrocławiu odbędzie się marsz w obronie wolnych mediów. Rozpocznie się o godz. 16.00 od Skweru Jana Pawła II a zakończy się modlitwą przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszko w kościele pw. Świętego Ducha. Więcej informacji na plakatach.

14.Zespół Szkół Katolickich prowadzi rekrutację do klas I Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Informacje na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.

15.Zapraszamy na Mszę św. łacińską ze śpiewem chorału gregoriańskiego do inowrocławskiej bazyliki w niedzielę 23 czerwca o godz. 18.00.

16.Wójt Gminy Inowrocław zaprasza 29 czerwca na Białą Sobotę w centrum Medycznym Sirmed. Bliższe informacje na plakacie.

17.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

18.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

19.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli (5340 zł.).

 

20.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Leonardę Chodorowską z ul. Kleeberga, Helenę Ziółkowską z ul. Szarych Szeregów, Monikę Duszyńską z Al. Niepodległości, Barbarę Janowską z ul. Wierzbińskiego.  Wieczny odpoczynek....

10 Niedziela Zwykła - 9 czerwca 2013 r.

1.      Dzisiaj nasz Festyn Parafialny. Początek o godz. 14.00. Przez całą niedzielę będzie można kupić losy loterii fantowej i odebrać nagrody (los 3 zł.). Należy oderwać część kuponu i wrzucić do urny. Losowanie głównych nagród będzie ok. 20.00 ( wyjazd do Chorwacji, tapczan, kolacje w restauracjach, zabiegi w sanatorium, lot szybowcem i wiele innych). W programie zabawy dla dzieci, „dmuchany plac zabaw”, kucyki, pokazy strażackie i policyjne, kulinaria: bigos, kiełbaski, pyszne ciasto. O godz. 18.30 wystąpi zespół Lombard.

2.      W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.      W czwartek spotkanie członków Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich.

4.      W czwartek, 13 czerwca, o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

5.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00.

6.      Za tydzień, w ramach ROKU WIARY, obchodzony będzie w Rzymie „Dzień Evangelium Vitae”, dzień poświęcony świętości życia ludzkiego. Pragniemy się włączyć w te obchody i zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 kobiety w stanie błogosławionym i matki z dziećmi. Po Mszy będzie możliwość indywidualnego błogosławieństwa.

7.      Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza w dniach 1-5 lipca na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów. Bliższe informacje u ks. Wojciecha. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek, 11 czerwca, po wieczornej Mszy św.

8.      Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

9.      W czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa,

10.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze ostatnie miejsca wolne.

11.  Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy (120 zł.)

12.  Kurs przedmałżeński dla tych, którzy nie uczestniczyli w katechezie przedmałżeńskiej w szkole a w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca br. Spotkania będą odbywały się w soboty i niedziele, w budynku Szkoły w godz. 16.30-18.00.

13.  Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kościele św. Mikołaja w sobotę, 15 czerwca, po Mszy św. o godz. 8.00.

14.  Gimnazjum Katolickie organizuje Letni Obóz dostępny dla wszystkich. Szczegóły na stronie internetowej.

15.  Wspólnota Jan Chrzciciel, Klub Gazety Polskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie „Służyć życiu” zapraszają na projekcje filmu October Baby, która odbędzie się 16 czerwca, o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej Parafii św. Ducha.

16.  W Roku Wiary zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 6 lipca. Te jednodniowe rekolekcje poprowadzi ks. John Bashobora z Ugandy. Bliższe informacje na plakatach i na stronie internetowej: www.Jezusnastadionie.pl  

17.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

18.  Dom Pomocy Społecznej zaprasza na Drzwi otwarte, 11 czerwca, w godz. 10.00 do 12.00.

19.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

20.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary.

 

21.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Klara Domalska, Lecha Leśniewskiego z Al. Niepodległości, Leokadia Pułaczewska z ul. Wojska Polskiego,  Januszą Kiszkę.  Wieczny odpoczynek....

9 Niedziela Zwykła - 2 czerwca 2013 r.

1.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie rocznica I Komunii św.

2.      Dzisiaj, o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek poprowadzi w Rzymie adorację Najświętszego Sakramentu. Chcemy łączyć się duchowo z Papieżem i od 17.00 do 18.00 będzie także adoracja w naszym kościele.

3.      W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 18.00 będą z procesją eucharystyczną. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30.

4.      W czwartek, na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcimy wianki ziół i kwiatów.

5.      W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6.      W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 17.00.

7.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.45.

8.      W czwartek spotkanie członków Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich.

9.      W ramach obchodów ku czci św. Jadwigi Królowej w piątek, 7 czerwca o godzinie 11.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa odbędzie się wykład dra hab. Waldemara Rozynkowskiego, prof. UMK „Kult i pamięć o św. Jadwidze Królowej na Kujawach". Bezpłatne zaproszenia można odebrać w zakrystii.

10.W sobotę będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki. Będziemy także dziękować Bogu za 30 lat naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Wieczornej Eucharystii będzie przewodniczyć ks. bp Bogdan Wojtuś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11.  Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. W programie wiele atrakcji: m. in. konkursy dla pań i panów, konkurs wiedzy o św. Królowej Jadwidze, historii i teraźniejszości naszej parafii dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej (nagroda: komputer), loteria fantowa (wyjazd do Chorwacji). Przyjmujemy zgłoszenia na ciasto, prosimy o fanty.

12.  Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza w dniach 1-5 lipca na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów. Bliższe informacje u ks. Wojciecha. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek, 11 czerwca, po wieczornej Mszy św.

13.  Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek, o godz. 17.00 na wykład Małgorzaty Talarczyk-Andrałojć pt. „Powrót pomnika wdzięczności za odzyskanie niepodległości po zaborach”. Wykład będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

14.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

15.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze ostatnie miejsca wolne.

16.  Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy (120 zł.)

17.  W Roku Wiary zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 6 lipca. Te jednodniowe rekolekcje poprowadzi ks. John Bashobora z Ugandy. Bliższe informacje na plakatach i na stronie internetowej: www.Jezusnastadionie.pl  

18.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

19.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

20.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności.

 

21.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Teresę Szymańską z ul. Kleeberga, Leokadię Osińską, Krystynę Gąsiorowską z ul. Wachowiaka.   Wieczny odpoczynek....

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 26 maja 2013 r.

1.      Podczas Mszy św. o godz. 10.30, ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.

2.      Dzisiaj, o godz. 15.00 z Rynku, spod pomnika Królowej Jadwigi, wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Chcemy radośnie i wspólnotowo zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodziny w życiu publicznym. Zapraszamy.

3.      W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, po procesji, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła Chrystusa Miłosiernego procesja. Prosimy o udekorowanie naszych mieszkań. Dziewczynki będą sypały kwiaty. Próby sypania będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Prosimy o zgłoszenie panów, którzy pomogą nieść baldachim.

4.      W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 18.00 będą z procesją eucharystyczną.

5.      W przyszłą niedzielę , podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie rocznica I Komunii św. Próba i spowiedź dla dzieci będzie w piątek, o godz. 16.30.

6.      W niedzielę, o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek poprowadzi w Rzymie adorację Najświętszego Sakramentu. Chcemy łączyć się duchowo z Papieżem i od 17.00 do 18.00 będzie także adoracja w naszym kościele.

7.      Spotkanie członków Stowarzyszenia przyjaciół parafii św. Królowej Jadwigi i chcących się zapisać do niego, będzie w poniedziałek, o godz. 19.00 w budynku Szkoły.

8.      Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. Prosimy o fanty na loterię. Wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu festynu zapraszamy na spotkanie we wtorek, po wieczornej Mszy św.

9.      W piątek , o godz. 20.30 ostatnie Nabożeństwo majowe.

10.  W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30.

11.  W sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian (ks. Wojciech w innym terminie).

12.  W dniach 1 - 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Polach Lednickich. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy do poniedziałku 27 maja. Koszt 30 zł. Wyjazd w sobotę sprzed naszego kościoła o godz. 8.15 (spod bazyliki o 8.00)

13.  Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza w dniach 1-5 lipca na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

14.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

15.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne. Prosimy o złożenie formularzy zgłoszeniowych do czwartku.

16.  Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy (120 zł.)

17.  W Roku Wiary zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 6 lipca. Te jednodniowe rekolekcje poprowadzi ks. John Bashobora z Ugandy. Bliższe informacje na plakatach i na stronie internetowej: www.Jezusnastadionie.pl  

18.  W środę, 29 maja, w godz. 9.00-13.00 na terenie Gimnazjum Katolickiego (obok targowiska) będzie przeprowadzona akcja zbiórki krwi. Bliższe informacje na plakatach.

19.  Został założony nowy system wyświetlania pieśni. Jest to dar dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej (70% całej inwestycji). Potrzebujemy jeszcze 3000 zł.

20.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

21.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

22.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Dzisiaj do puszek ministranci będą zbierać ofiary na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów, która odbędzie się w Gnieźnie.

23.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Miklasa z ul. Szarych Szeregów, Irenę Wróblewską z Al. Niepodległości, Jerzego Dawidowskiego z ul. Kusocińskiego, Monikę Draws z ul. Wojska Polskiego, Irenę Łudzik z ul. Kiełbasiewicza.  Wieczny odpoczynek....

Zesłanie Ducha Świętego - 19 maja 2013 r.

1.      Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich.

2.      Podczas Mszy św. o godz. 10.30, druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin będzie o godz. 15.30.

3.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, trzecia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15.

4.      Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 20.00.

5.      Informujemy, że sąd zarejestrował Stowarzyszenie przyjaciół parafii św. Królowej Jadwigi. Statut znajduje się na stronie internetowej.

6.      Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. Prosimy o fanty na loterię.

7.      Trwa miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy.

8.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30.

9.      Wszystkich reprezentantów naszej parafii, którzy brali udział w tegorocznej Parafiadzie zapraszamy na spotkanie przy grillu w czwartek, 23 maja, o godz. 19.00 przy budynku Szkoły.

10.  W dniach 1 - 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Polach Lednickich, tym razem pod hasłem: „W Imię Ojca”. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy do poniedziałku 27 maja. Koszt wyjazdu to 30 zł.

11.  W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy.

12.  Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów (Gietrzwałd-Głotowo-Stoczek Klasztorny-Święta Lipka). Odbędzie się ona w dniach od 1 do 5 lipca br. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

13.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

14.  Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę, 2 czerwca.

15.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

16.  Organizujemy w dniach 1-2 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy. Koszt 120 zł.

17.  W przyszłą niedzielę, 26 maja br. o godz. 15.00 z Rynku, spod pomnika Królowej Jadwigi, wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Chcemy radośnie i wspólnotowo zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodziny w życiu publicznym. Zapraszamy.

18.  Gimnazjum Katolickie organizuje koncert charytatywny dla Angeliki Niespodzińskiej, dziewczynki chorej na porażenie mózgowe. Wszystkich ludzi dobrego serca zapraszamy w sobotę, 25 maja na godz. 16.00  do Bazyliki Mniejszej.

19.  Zapraszamy na Mszę św. łacińską ze śpiewem chorału gregoriańskiego do inowrocławskiej bazyliki w niedzielę Trójcy św. 26 maja na godz. 18:00.

20.  W kinie Kinomax można zobaczyć film „Cristiada”. Polecamy.

21.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

22.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

23.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary z poprzedniej niedzieli (7450 zł.)

24.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Janusza Rutkowskiego z ul. Szarych Szeregów, Reginę Pietruszewską z ul. Kleeberga, Teodozję Gralewską z Al. Niepodległości, Edwarda Korczaka z ul. Kusocińskiego, Zygmunta Mikołajczaka z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

Wniebowstąpienie Pańskie - 12 maja 2013 r.

1.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin będzie o godz. 15.30.

2.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15. Próby będą codziennie po wieczornej Mszy św., spowiedź w sobotę o godz. 10.00.

3.      Informujemy, że sąd zarejestrował Stowarzyszenie przyjaciół parafii św. Królowej Jadwigi. Statut znajduje się na stronie internetowej.

4.      Trwa miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy.

5.      Jutro, 13 maja, o godz. 20.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

6.      W tym tygodniu będą katechezy dla młodzieży ponadgimnazjalnej: poniedziałek-klasy I, środa-klasy II. Spotkania odbywają się o godz. 19.00 w budynku Szkoły.

7.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30.

8.      Od maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

9.      W dniach 1 - 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Polach Lednickich, tym razem pod hasłem: „W Imię Ojca”. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy do poniedziałku 27 maja. Koszt wyjazdu to 30 zł.

10.  W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

11.  Wspólnie ze Wspólnotą Jan Chrzciciel zapraszamy do wspólnego przeżywania Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się modlić o uzdrowienie oraz o wylanie darów Ducha Świętego! Spotykamy się 18 maja (w sobotę), godzina 21.15 w kościele. Czuwanie zakończy się Mszą Św. ok. północy. Będzie możliwość pokrzepienia się kawą lub herbatą. W trakcie spotkania kolejny już raz będzie można złożyć ofiarę na misję prowadzoną przez Wspólnotę Jan Chrzciciel w RPA, którą opiekuje się inowrocławianin, ks. Michał Wojciechowski.

12.  W niedzielę przeżywać będziemy święto odpustowe parafii Świętego Ducha.- suma odpustowa o godz. 11.00. Od gody. 14.00 parafia Św. Ducha zaprasza na rodzinny festyn zakończony występem Zbigniewa Wodeckiego.

13.  Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów (Gietrzwałd-Głotowo-Stoczek Klasztorny-Święta Lipka). Odbędzie się ona w dniach od 1 do 5 lipca br. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

14.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

15.  Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. Prosimy o fanty na loterię.

16.  Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę, 2 czerwca.

17.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

18.  Franciszkański Zakon Świeckich i zainteresowanych tercjarstwem franciszkańskim zapraszamy w sobotę do kościoła św. Mikołaja. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z o. Włodzimierzem.

19.  W poniedziałek, 13 maja o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa odbędzie się spotkanie z arcybiskupem Tomaszem Petą, Metropolitą Astany, który opowie o wizytach kardynała Józefa Glempa w Kazachstanie (w latach: 1992 i 2000).

20.  Od 17 maja w Kinomax będzie można zobaczyć film „Cristiada”. Polecamy.

21.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

22.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

23.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Przeznaczymy je na naprawę dachu kościoła.

24.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jana Niespodzianego z ul. Szarych Szeregów i Zygmunta Todę z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

6 Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2013 r.

1.     Dzisiaj gościmy w naszej parafii oblata, o. Piotra Osińskiego z redakcji „Misyjnych dróg”. Po Mszy św. można zapoznać się z tym czasopismem.

2.     Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafię w Parafiadzie. Zajęliśmy 1 miejsce zdobywając 372 punkty i otrzymaliśmy główną nagrodę Prymasa Polski (ornat. Dziękujemy szczególnie zdobywcom czołowych miejsc: Julii Ratajczak, Pawłowi Fajferowi, Michałowi Kwaśniewskiemu, Wojciechowi i Jackowi Pawlakom (pływanie), Natalii Ciemnej (tenis stołowy), Filipowi Ligodzkiemu, Sebastianowi Sierackiemu (biegi), Krzysztofowi Rucińskiemu (wiedza), drużynie streetbellu, wspinaczom na ściance. Dziękujemy ks. Damianowi za przygotowanie reprezentacji.

3.     Dzisiaj. o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Nadzwyczajny z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Wystąpią soliści i Orkiestra Symfoniczna „Pro Arte”. Zapraszamy.

4.     W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15. Próby będą codziennie po wieczornej Mszy św., spowiedź w sobotę o godz. 10.00.

5.     Trwa miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy.

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30.

7.     Od maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

8.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.     Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów (Gietrzwałd-Głotowo-Stoczek Klasztorny-Święta Lipka). Odbędzie się ona w dniach od 1 do 5 lipca br. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

10.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

11.Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. Prosimy o fanty na loterię.

12.Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład prof. dra  hab. Romana Backera pt. „Kiedy wybuchnie rewolucja w Rosji?”. Wykład odbędzie się w dniu 7 maja o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

13.Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

14.Zespół Szkół Katolickich rozpoczyna nabór do klas I gimnazjum i liceum. Zapraszamy na Drzwi Otwarte w sobotę, 11 maja w godz. 9.00-13.00 w budynku szkoły przy ul. Plebanka 18..

15.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

16.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

17.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

18.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Kryszaka, z ul. Szarych Szeregów i Lecha Semraua z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

5 Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2013 r.

1.     W środę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy.

2.     Od 1 maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

3.     W tym tygodniu po wieczornej Mszy św. będą spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: poniedziałek-grupa z 12.05 i we wtorek-grupa z 19.05.

4.     W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane tak, jak w niedziele.  Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie ma wieczornej adoracji.

5.     Zachęcamy, by z okazji święta narodowego wywiesić flagi państwowe.

6.     W dniach 2-3 maja odbędzie się Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.30 na Stadionie Miejskim. Po zakończonych zawodach sportowcy będą gościli w parafiach, także naszej. Drugiego dnia, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele Zwiastowania NMP, odbędą się finały. Zakończenie Parafiady będzie o godz. 16.00 w muszli koncertowej w Solankach z udziałem ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Spotkanie naszych reprezentantów będzie w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w kościele.

7.     W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 17.00.

8.     W czwartek, po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

9.     W sobotę, od godz. 8.00, odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

10.W niedzielę, 5 maja, o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Nadzwyczajny z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Wystąpią soliści i Orkiestra Symfoniczna „Pro Arte”.

11.Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów (Gietrzwałd-Głotowo-Stoczek Klasztorny-Święta Lipka). Odbędzie się ona w dniach od 1 do 5 lipca br. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

12.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

13.Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego. Prosimy o fanty na loterię.

14.W przyszłą niedzielę będziemy gościć O. Piotra, oblata, który będzie prezentować czasopismo „Misyjne drogi”.

15.Wyjazd na Pielgrzymkę na Podlasie w poniedziałek, o godz. 4.45. Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

16.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

17.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

18.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.  

19.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zofię Trzebuchowską z ul. Jaworskiej, Czesława Wesołowskiego z ul. Kusocińskiego, Mieczysława Włodarczyka z ul. Wierzbińskiego, Reginę Złotowską z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

4 Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2013 r.

1.     Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

2.     W poniedziałek, o godz. 17.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych a po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.     We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji. Uroczystości odpustowe w Gnieźnie w sobotę i niedzielę.

4.     W dniach 25-28 kwietnia odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Grobu św. Wojciecha, tym razem pod hasłem: „Powrócą z radością”. Formularze zgłoszeniowe można otrzymać w zakrystii. Zapisy do poniedziałku, 22 kwietnia. Koszt 40 zł. We wtorek, o godz. 19.00, w kościele pw. Zwiastowania NMP będzie spotkanie wszystkich uczestników.

5.     W piątek, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

6.      „Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą (…): na chorych kłaść będą ręce, a ci odzyskają zdrowie. Zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą za chorych w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 16.00. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na misję prowadzoną przez Wspólnotę Jan Chrzciciel w RPA, którą opiekuje się inowrocławianin, ks. Michał Wojciechowski.

7.     Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę rowerową szlakiem warmińsko-mazurskich sanktuariów (Gietrzwałd-Głotowo-Stoczek Klasztorny-Święta Lipka). Odbędzie się ona w dniach od 1 do 5 lipca br. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

8.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

9.     Prosimy osoby, które podjęły Duchową Adopcję o pozostawienie w zakrystii kartki z imieniem i nazwiskiem.

10.Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

11.Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 10-11 maja. Wyjazd o godz. 9.00, powrót w sobotę ok. godz. 21.00. Koszt z noclegiem 120 zł.

12.Zapraszamy na Mszę św. łacińską za śpiewem chorału gregoriańskiego do bazyliki Imienia NMP w niedzielę 28 kwietnia, o godz. 18.00.

13.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

14.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

15.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.  Bóg zapłać za ostatnie ofiary (8200 zł.). Przypominamy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

16.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Leona Zielińskiego z ul. Kleeberga. Wieczny odpoczynek....

3 Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2013 r.

1.     Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. We wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.

2.     W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.     W czwartek, 18 kwietnia, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie wszystkich uczestników Parafiady.

4.     W piątek, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

5.     W dniach 25-28 kwietnia odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Grobu św. Wojciecha, tym razem pod hasłem: „Powrócą z radością”. Formularze zgłoszeniowe można otrzymać w zakrystii. Zapisy do poniedziałku, 22 kwietnia. Koszt 40 zł.

6.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

7.     Prosimy osoby, które podjęły Duchową Adopcję o pozostawienie w zakrystii kartki z imieniem i nazwiskiem.

8.     Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Są jeszcze miejsca wolne.

9.     Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 10-11 maja. Wyjazd o godz. 9.00, powrót w sobotę ok. godz. 21.00. Koszt z noclegiem 120 zł.

10.Informujemy, że nowa ulica, biegnąca od naszego kościoła do ul. Wojska Polskiego, otrzymała imię bł. Jerzego Popiełuszki.

11.Franciszkański Zakon świeckich oraz wszystkich zainteresowanych tercjarstwem zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w sobotę na Mszę św. o godz. 8.00.

12.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

13.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Przypominamy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Krzysztofa Szajera, Zenona Buzow z ul. Krzymińskiego, Pawła Szczutkowskiego z Al. Niepodległości, Małgorzatę Jędrzejewską z ul. Kusocińskiego, Jerzego Pomaskiego z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

2 Niedziela Wielkanocna - 7 kwietnia 2013 r.

1.      Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

2.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 15.00, ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży (nie ma Mszy św. o godz. 16.00)

3.      Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję. W zakrystii można otrzymać deklarację.

4.      W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.      W tym tygodniu będą spotkania w ramach katechezy ponadgimnazjalnej: poniedziałek-klasy I, środa-klasy II (budynek Szkoły, godz. 19.00. W czwartek klasy III zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy rozdanie zaświadczeń.

6.      Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: grupa z 12 maja: w czwartek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 10.00, grupa z 19 maja: w piątek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 10.45.

7.      Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. dra Marka Kowalczyka pt. „Fenomen wiary w Katechizmie Kościoła Katolickiego”. Wykład obędzie się we wtorek, o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30.

8.      W piątek, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

9.      Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

10.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Prosimy o składanie umów do 10 kwietnia. Są jeszcze miejsca wolne. Wyjeżdzających na Podlasie prosimy o uzupełnienie wpłat.

11.  Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 10-11 maja. Wyjazd o godz. 9.00, powrót w sobotę ok. godz. 21.00. Koszt z noclegiem 120 zł.

12.  Zachęcamy do udziału w IX Parafiadzie AG (2 i 3 maja). Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.

13.  Instytut Prymasa Józefa Glempa i parafia pw. Świętego Ducha zapraszają na sesję „Życie i dzieło bł. ks. Jerzego Popiełuszki” z udziałem: Tomasza Terlikowskiego, ks. Tadeusza Bożejki oraz rodzeństwa bł. ks. Jerzego. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godz. 14.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa.. Ponadto w sobotę, 13 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła Św. Ducha w Inowrocławiu na uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Ks. Jerzego.

14.  W  dniu 10.04.2013r. (środa) o godz. 18.00 w kościele Zwiastowania NMP odbędzie się Msza święta  w intencji Ojczyzny, ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej. Po Mszy św. złożenie kwiatów i zniczy pod krzyżem przed kościołem

15.  Miejskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej rozpoczną się w środę, 10 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 17.00 w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

16.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

17.  Od jutra rozpoczną się prace ziemne wokół kościoła.

18.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.  Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

19.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Ewę Wojciechowską z ul. Kleeberga, Henryka Sadzińskiego z ul Szarych Szeregów, Wandę Młocicką, Henryka Gutkowskiego z ul Wierzbińskiego, Janinę Podgórską z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek....

Niedziela Zmartwychwstania - 31 marca 2013 r.

1.      Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. będą, jak w każdą niedzielę, w Batkowie o godz. 10.00.

2.      Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

3.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 15.00, ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży (nie ma Mszy św. o godz. 16.00)

4.      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do Sakramentu Pojednania w czwartek i piątek od 17.30.

5.      W czwartek, po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

6.      W piątek, od 15.00 do 17.50 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie ma wieczornej adoracji.

7.      W przyszłą niedzielę przypada Odpust w Parafii Chrystusa Miłosiernego. Suma odpustowa o godz. 15.00.

8.      Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do drugiego autokaru.

9.      Zachęcamy do udziału w IX Parafiadzie AG (2 i 3 maja). Prosimy o zgłoszenie się chętnych (piłka nożna, siatkówka plażowa, streetball, biegi, pływanie, tenis stołowy, wspinaczka). Można także reprezentować parafię w dziedzinie wiedzy religijnej i piosenki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.

10.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać. Przypominamy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

11.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Helenę Luzeńczyk z ul. Szarych Szeregów, Alinę Kotecką z ul. Błażka, Urszulę Polacką z ul. Kusocińskiego. Wieczny odpoczynek...

Niedziela Palmowa - 24 marca 201

1.      Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.

2.      Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będzie dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii.

Wielki Czwartek

                        18.00               Msza Wieczerzy Pańskiej

                                                adoracja w Ciemnicy do 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

                        9.00                 Droga Krzyżowa

                        18.00               Liturgia Męki Pańskiej

                                                adoracja w Grobie do 24.00

Czuwanie dla młodzieży (szczególne zaproszenie dla bierzmowanych) od 21.00 do 22.00

Wielka Sobota

Od 8.00 adoracja w Grobie

12.00-16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w Szkole. Indywidualne prosimy zgłosić w Biurze Parafialnym.

Niedziela Zmartwychwstania

                        22.00               Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

(prosimy o przyniesienie świec)

pozostałe Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00

Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. jak w niedzielę

3.      W Wielki Czwartek chcemy przeżyć obrzęd umycia nóg. Proszę panów, którzy chcą uczestniczyć w tym obrzędzie o zgłoszenie się dzisiaj do ks. proboszcza.

4.      Przeżyjmy ten Święty Czas pojednani z Bogiem i bliźnimi. Godziny spowiedzi podane są w gablotach.

5.      W dni Triduum Paschalnego Biuro Parafialne będzie nieczynne.

6.      Informujemy, że Ks. Prymas ustanowił p. Marka Dudzińskiego Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Św. Nadzwyczajny Szafarz zanosi Komunię św. chorym i pomaga, gdy wymaga tego potrzeba, w rozdawaniu Komunii Św. w czasie Eucharystii.

7.      Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

8.      Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do drugiego autokaru.

9.      Gdyby nie Wielki Poniedziałek, 25 marca obchodzilibyśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku uroczystość ta została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli na 8 kwietnia. Wtedy też rozpoczniemy Adopcję Dziecka Poczętego.

10.  Zachęcamy do udziału w IX Parafiadzie AG (2 i 3 maja). Prosimy o zgłoszenie się chętnych (piłka nożna, siatkówka plażowa, streetball, biegi, pływanie, tenis stołowy, wspinaczka). Można także reprezentować parafię w dziedzinie wiedzy religijnej i piosenki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.

11.  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i pomocą materialną. Przypominamy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić. Do puszek będziemy zbierali ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

12.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

13.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego” (bezpłatny dodatek o Ojcu Św. Franciszku)

14.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Martę Żychla z ul. Kleeberga, Mariana Stępniewskiego z Batkowa, Zbigniewa Magdowskiego z ul. Błażka, Annę Siedlinską z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek....

5 Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2013 r.

1.      Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm.

2.      W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.      We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas wieczornej Mszy św. zostaną poświęcone książeczki dzieci pierwszokomunijnych.

4.      Informacje dla kandydatów do bierzmowania znajdują się w galotach.

5.      Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 16.30 dla dzieci (nie ma Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.) i a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

6.      Gimnazjum i Liceum Katolickie zapraszają  na Miejską Drogę Krzyżową pt. „Na krzyżach ulic”. Ukazane za pomocą nowoczesnych środków wyrazu nabożeństwo odbędzie się w najbliższy piątek 22 marca o godz. 19:00 w Tężni Solankowej.

7.      W piątek, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

8.      Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

9.      Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź będzie w sobotę – 10.30-12.00, 15.00-16.30, 17.00-19.00. Korzystajmy z tego sakramentu i wejdźmy pojednani z Bogiem w Wielki Tydzień. Nie będzie spowiedzi podczas wieczornych Mszy św. w ciągu tygodnia.

10.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w kwietniu. Prosimy o zgłoszenie się osoby, która zamówiła Mszę św. na niedzielę, 7.04, o godz. 16.00.

11.  Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do drugiego autokaru. Spotkanie pielgrzymów na Podlasie i do Medjugorie będzie jutro, po wieczornej Mszy św.

12.  Organizowany jest wyjazd do Gniezna w Niedzielę Palmową na Dzień Młodzieży. Koszt 16 zł. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

13.  Zachęcamy do udziału w IX Parafiadzie AG (2 i 3 maja). Prosimy o zgłoszenie się chętnych (piłka nożna, siatkówka plażowa, streetball, biegi, pływanie, tenis stołowy, wspinaczka). Można także reprezentować parafię w dziedzinie wiedzy religijnej i piosenki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.

14.  W zakrystii można kupić książeczkę dla dzieci pierwszokomunijnych (13 zł.) i tomik wierszy p. Teresy Klonowskiej pt. „W rozbłyskach dekalogu” (5 zł.)

15.  Stowarzyszenie "Służyć Życiu" z okazji Narodowego Dnia Życia zaprasza na Mszę św. łacińską ze śpiewem chorału gregoriańskiego w intencji obrony życia. Eucharystia będzie celebrowana w inowrocławskiej Bazylice Imienia NMP w Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 18:00

16.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

17.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary z poprzedniej niedzieli (7350 zł.). Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić. Dzisiaj i za tydzień będziemy zbierali ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

18.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Czesławę Chmiel z Al. Niepodległości, Mariannę Zmudziejewską, Marka Kowalczewskiego z ul. Szarych Szeregów, Mariana Zakrzewskiego z ul. Wierzbińskiego, Annę Byrtek z Batkowa, Waldemara Penka z ul. Wachowiaka.  Wieczny odpoczynek....

 

4 Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2013 r.

1.     Od jutra do środy uczniowie szkół podstawowych będą przeżywać rekolekcje.

Poniedziałek, wtorek, środa:

Godz. 9.00 i 13.00        klasy 5 i 6

Godz. 10.15 i 13.00    klasy 3 i 4

Godz. 11.30                 klasy „0”, 1 i 2

W środę nie ma spotkania po południu. Uczniowie uczestniczą w rekolekcjach w swojej parafii.

2.     Kończą się katechezy neokatechumenalne, w tym tygodniu w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w piątek po Drodze Krzyżowej w budynku Szkoły. Zapraszamy.

3.     W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.     W tym tygodniu będą spotkania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: poniedziałek-klasy I, środa-klasy II, czwartek-klasy III. Spotkania odbywają się w budynku Szkoły, o godz. 19.00.

5.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

6.     W piątek, po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

8.     Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Czesne w „0” tylko 50 zł. W sobotę, 16 marca, w godz. 10.00-12.00 będą Drzwi otwarte. Rozpoczynają się także zapisy do Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Drzwi otwarte w piątek, 15 marca, w godz. 14.00-17.00.

9.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w kwietniu.

10.Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Prosimy osoby z podstawowej listy o wpłatę zaliczki (200 zł.) do dzisiaj. Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową. Spotkanie pielgrzymów na Podlasie i do Medjugorie będzie w poniedziałek, 18 marca, po wieczornej Mszy św.

11.Organizowany jest wyjazd do Gniezna w Niedzielę Palmową na Dzień Młodzieży. Koszt 16 zł. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

12.W zakrystii można kupić książeczkę dla dzieci pierwszokomunijnych (13 zł.) i tomik wierszy p. Teresy Klonowskiej pt. „W rozbłyskach dekalogu” (5 zł.)

13.W sobotę (16 marca) zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich i wszystkie osoby zainteresowane tercjarstwem na Mszę św. o godz. 8.00 do kościoła św. Mikołaja.

14.W sobotę, 16 marca o g. 16.00 w Bazylice Imienia NMP odbędzie się koncert pasyjny pamięci kard. Józefa Glempa. Wystąpią: Jolanta Kaufman, Michał Dąbrowski  oraz Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

15.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

16.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

17.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jadwigę Szumer, Krystynę Tomczak z ul. Wojska Polskiego, Irenę Kaczmarek z ul. Rąbińskiej.  Wieczny odpoczynek....

3 Niedziela Wielkiego Postu - 3 marca 2013 r.

1.     Od jutra do środy uczniowie gimnazjów będą przeżywać rekolekcje.

Poniedziałek, wtorek, środa:

Godz. 9.00 i 13.00        klasy III

Godz. 10.15 i 13.00    klasy II

Godz. 11.30 i 13.00    klasy I

W środę nie ma spotkania po południu. Prosimy Rodziców młodzieży o ich obowiązku uczestniczenia w rekolekcjach. Młodzież uczestniczy w rekolekcjach w swojej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania przynoszą dzienniczki.

2.     Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych będą za tydzień.

3.     Trwają jeszcze katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w budynku Szkoły. Zapraszamy.

4.     W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.     W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek idziemy za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 rozpamiętujemy Jego Mękę podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.

6.     W piątek, po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu, o 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

7.     Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

8.     Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. W sobotę, 16 marca, w godz. 10.00-12.00 będą Drzwi otwarte. Rozpoczynają się także zapisy do Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Bliższe informacje w sekretariatach szkół.

9.     Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. dra Grzegorza Iwińskiego pt. „Czy istnieje sakrament spowiedzi?”. Wykład odbędzie się we wtorek, 5 marca, o godz. 17.00, w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

10.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w marcu.

11.Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Prosimy osoby z podstawowej listy o wpłatę zaliczki (200 zł.) do 10 marca. Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

12.W zakrystii można kupić książeczkę dla dzieci pierwszokomunijnych (13 zł.) i tomik wierszy p. Teresy Klonowskiej pt. „W rozbłyskach dekalogu” (5 zł.)

13.W dniach 8-10 marca, w Witkowie odbędą się Dni skupienia dla młodzieży. Bliższe informacje na plakatach.

14.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

15.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary dla misjonarzy (900 zł.) Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

16.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Tadeusza Meyera, Marię Zientara z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

2 Niedziela Wielkiego Postu - 23 lutego 2013 r.

1.     Kończy się posługa papieża Benedykta XVI. Msza św. dziękczynna za Pontyfikat będzie w czwartek, o godz. 18.00.

2.     Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

3.     W tym tygodniu będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania. Informacje w gablotach i na stronie internetowej.

4.     Trwają jeszcze katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w budynku Szkoły. Zapraszamy.

5.     W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.     W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek idziemy za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 rozpamiętujemy Jego Mękę podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.

7.     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.

8.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.50 (z przerwą na Drogę Krzyżową dla dzieci). Nie ma wieczornej adoracji.

9.     W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

10.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

11.Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Rozpoczynają się także zapisy do Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Bliższe informacje w sekretariatach szkół.

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w marcu.

13.Planujemy w dniach 23.09-02.10 wyjazd do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii. Zapisy z zaliczką 200 zł.

14.W zakrystii można kupić książeczkę dla dzieci pierwszokomunijnych (13 zł.) i tomik wierszy p. Teresy Klonowskiej pt. „W rozbłyskach dekalogu” (5 zł.)

15.W dniach 8-10 marca, w Witkowie odbędą się Dni skupienia dla młodzieży. Bliższe informacje na plakatach.

16.W przyszłą niedzielę, w godz. 9.00-13.30 Klub Dawców Krwi przy Parafii pw. św. Mikołaja organizuje akcję poboru krwi.

17.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

18.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za wpłaty konto parafialne. Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

19.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Reginę Jurkiewicz z ul. Wierzbińskiego, Grzegorza Jarmudę z ul. Kusocińskiego, Kazimierę Krawczyk z ul. Krzymińskiego, Jolantę Woźniak z ul. Błażka, Antoniego Pawłowskiego, Annę Marianowską z ul. Szarych Szeregów Wieczny odpoczynek....

 

1 Niedziela Wielkiego Postu - 17 lutego 2013 r

1.     Rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje. Zapraszamy.

Niedziela – Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. i kazanie pasyjne

Poniedziałek – 10.30 i 18.00 Msze św. z naukami, po Mszy św. o 18.00 Nauka dla rodziców, wychowawców i nauczycieli

Wtorek – 10.30 Msza św. z nauką dla chorych i starszych (sakrament chorych), 18.00 Msza św. z nauką

Środa - 10.30 i 18.00 Msze św. z naukami

O godz. 9.00 będą nauku dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Ekonom).

Rekolekcje głosi ks. Cezary Opalach.

2.     Trwają katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w budynku Szkoły (w poniedziałek po nauce rekolekcyjnej).

3.     W tym tygodniu nie ma spotkania Kręgu Biblijnego.

4.     W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 będziemy rozpamiętywali Jego Mękę podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowy

5 Niedziela Zwykła - 10 lutego 2013 r.

1.      Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie, atmosferę rozmodlenia, gościnności i wszelkie oznaki życzliwości i miłości chrześcijańskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele diecezjalne i parafialne.

2.      Wszystkich, którzy chcą swoje życie zrozumieć w świetle wiary, znaleźć rozwiązanie trudnych spraw, odnaleźć nadzieję i sens życia zapraszamy w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. na katechezy.

3.      W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.      Najbliższa środa, 13 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00.

5.      Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

6.      Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Cezary Opalach. Chcemy w ten sposób rozpocząć czas Wielkiego Postu.

7.      W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 będziemy rozpamiętywali Jego Mękę podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.

8.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Drodze Krzyżowej. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

9.      Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

10.  Osoby dorosłe, które chcą w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii powinny rozpocząć przygotowanie. Katechezy będą się odbywały w Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, pierwsza w najbliższą sobotę, 16 lutego po wieczornej Mszy św., tj. ok. godz. 19.45, w salce przy kościele.

11.  Katechizacja Przedmałżeńska dla tych, którzy nie ukończyli jej w szkole, rozpocznie się w sobotę 16 lutego o godz. 16.00 w salce na plebanii Parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu.

12.  W piątek, 15 lutego o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa będzie gościł Grzegorz Polak, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej, który wygłosi prelekcję pt. „Prymas, który łamał schematy – wspomnienie o kardynale Józefie Glempie”.

13.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św.

14.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

15.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i za na konto parafialne. Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić.

16.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Janinę Śliwicką z ul. Wierzbińskiego, Władysława Świdzińskiego, Zygmunta Malinowskiego z ul. Jaworskiej, Zofię Michałek z ul. Wojska Polskiego, Stefana Malickiego z Al. Niepodległości.  Wieczny odpoczynek....

4 Niedziela Zwykła - 3 lutego 2013 r.

1.     Wszystkich, którzy chcą swoje życie zrozumieć w świetle wiary, znaleźć rozwiązanie trudnych spraw, odnaleźć nadzieję i sens życia zapraszamy w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. na katechezy.

2.     Ks. Jacek odwiedzi chorych w sobotę, 9 lutego.

3.     Kończy się wizyta duszpasterska, w tym tygodniu przy Al. Niepodległości. Dzisiaj, od godz. 14.00, odwiedzimy tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć księdza w swoim terminie. Prosimy o zgłoszenia.

4.     Biuro Parafialne będzie czynne w poniedziałek i wtorek w godz. 9.00-10.00 a od środy według normalnego porządku.

5.     W czwartek o godz. 17.30 różaniec w intencji nowych powołań a po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

6.     Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

7.     Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

8.     Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład Edmunda Mikołajczaka pt. „Inowrocławskie echa powstania styczniowego”. Wykład odbędzie się we wtorek, o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. w naszym kościele o godz. 16.30.

9.     Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza osoby chore, starsze i cierpiące, ich rodziny i bliskich do przeżycia Eucharystii z okazji XXI Światowego Dnia Chorego w niedziele, 10 lutego br. o godz. 15.00 w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. W  czasie Mszy, której przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Wętkowski będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych.  

10.W przyszłą niedzielę w Bazylice Imienia NMP, o godz. 18.00 Msza św. łacińska.

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św.

12.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

13.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Informujemy, że 1% podatku może, poprzez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, trafić do nas. W zakrystii można otrzymać ulotkę jak to zrobić. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

14.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Kazimierza Stranca z Al. Niepodległości, Danielę Świdzińską z ul. Jaworskiej, Jana Laksa, Irenę Rybarczyk z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

 

3 Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2013 r.

1.     W przyszłą niedzielę, o godz. 9.30 będzie Msza św. w intencji śp. ks. kard. Józefa Glempa.

2.     Dla tych, którzy chcą swoje życie zrozumieć w świetle wiary, znaleźć rozwiązanie trudnych spraw, odnaleźć nadzieję i sens życia, będą głoszone w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. katechezy. Zapraszamy.

3.     W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.00 (nie ma Mszy św. o 17.00) i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 poświęcimy świece dzieci pierwszokomunijnych.

4.     Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiary przeznaczamy na klasztor SS. Karmelitanek w Gnieźnie.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas porannych Mszy św.

6.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.50. Nie ma wieczornej adoracji.

7.     Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, od godz. 8.00. Ks. Jacek odwiedzi chorych w sobotę, 9 lutego.

8.     Trwa jeszcze wizyta duszpasterska, kolęda. W tym tygodniu przy ul. Kleeberga, Krzymińskiego i Niepodległości. W niedzielę odwiedzimy tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć księdza w swoim terminie. Prosimy o zgłoszenia.

9.     W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

10.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

11.Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św.

13.Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego.

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Marka Kwiatkowskiego z ul. Szarych Szeregów, Henryka Kurka z Batkowa.  Wieczny odpoczynek....

2 Niedziela Zwykła

1.     W całym Kościele trwa jeszcze do piątku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

2.     Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

3.     Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Z kościoła można zabrać wodę świeconą. Jeśli nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. W tym tygodniu przy ul. Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Wachowiaka i Kleeberga.

 

4.     W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 

5.     Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

 

6.     Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy.

 

7.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

8.     Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”

 

9.     Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Tydzień temu zebraliśmy 6690 zł. Bóg zapłać.

 

10.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Julię Jóźwiak z ul. Wierzbińskiego, Zbigniewa Konopa z ul. Kleeberga, Mieczysławę Kłosowską z ul. Kiełbasiewicza, Alicję Famułka z Al. Niepodległości.  Wieczny odpoczynek....

Święto Chrztu Pańskiego

1.     Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2.     W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W czwartek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno!

3.     Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Z kościoła można zabrać wodę świeconą. Jeśli nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. W tym tygodniu przy ul. Wojska Polskiego, Kusocińskiego i Szarych Szeregów.

4.     W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

5.     Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

6.     Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy.

7.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

8.     Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Ofiary przeznaczymy na powinności względem Archidiecezji i Seminarium. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego.

9.     Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Pawła Piernika z Al. Niepodległości, Włodzimierza Stempińskiego z ul. Wachowiaka, Krystynę Antoniak z ul. Wierzbińskiego, Gertrudę Izdebską z ul Szarych Szeregów, Ryszarda Deskiewicz.  Wieczny odpoczynek....

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2013 r.

1.     Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary! W kadzidło i kredę można się będzie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary zasilą kasę lektorską.

2.     Dzisiaj z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Kopalni Soli. Początek o godz. 10.30.

3.     Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Z kościoła można zabrać wodę świeconą. Jeśli nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Dziś kolęda w Batkowie i Popowicach, w tygodniu przy ul. Wojska Polskiego, Kiełbasiewicza i Szarych Szeregów.

4.     W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

5.     Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

6.     Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. We wtorek, 8 stycznia, o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów na uczniów  wraz z rodzicami na przedstawienie jasełkowe.

7.     Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład Jana Koziorowskiego pt. „Aktualność encykliki Rerum Novarum”. Wykład odbędzie się we wtorek, 8 stycznia, o godz. 17.00 i będzie poprzedzony Mszą św. w naszym kościele.

8.     W kolejną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

9.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

10.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Za tydzień „niedziela budowlana”.

11.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Włodzimierza Przybylskiego, Stefana Krawczyka z ul. Krzymińskiego, Honoratę Jędrzejewską z ul. Kleeberga.  Wieczny odpoczynek....

Niedziela Świętej Rodziny - 30 grudnia 2012 r.

1.     Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00,  będziemy gościli dzieci polskie z Ukrainy.

2.     Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego, rodzinnego kolędowania razem z zespołem Fonoteka.

3.     Jutro przypada wspomnienie Św. Sylwestra-zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną za ten mijający rok.

4.     We wtorek będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą tak, jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2013 roku.

5.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. W czasie każdej Eucharystii pobłogosławimy kadzidło i kredę, w które można się będzie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary zasilą kasę lektorską. Będzie Żywa Szopka.

6.     W przyszłą niedzielę z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Kopalni Soli. Początek o godz. 10.30.

7.     Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Z kościoła można zabrać wodę świeconą. Jeśli nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się na kartach wyłożonych w kościele. W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

8.     W czwartek, o godz. 17.30 różaniec w intencji nowych powołań a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

9.     W piątek, od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Nie ma wieczornej adoracji. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać kolejny zestaw czytań na cały tydzień.

10.Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie proszone są o wpłacenie zaliczki (200 zł.) do końca roku.

11.Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

13.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Wpłacone w taki sposób pieniądze można odliczyć od podatku dochodowego za rok 2012.

14.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Czarneckiego, Stanisława Ryszewskiego z ul. Szarych Szeregów, Henryka Prętkiego, Stanisława Świercza z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

 

IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2012 r.

1.      Jutro, na godz. 8.30 zapraszamy wszystkie dzieci z ułożoną układanką roratnią. Prosimy o przyniesienie szopek, które poświęcimy.

2.      Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3.      W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą tak, jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00.

4.      Żywa szopka będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.00 oraz w drugie święto o godz. 14.30 podczas wspólnego kolędowania. Zapraszamy.

5.      W środę drugi dzień Bożego Narodzenia, wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą tak, jak w niedziele. Eucharystia w Batkowie o godz. 10.00.

6.      Zapraszamy chętnych uczniów szkoły muzycznej powyżej III klasy pierwszego stopnia, aby włączyły się do kolędowania w naszym kościele. W tym celu prosimy o kontakt dzisiaj z p. Kariną (organistką).

7.      Od czwartku rozpoczyna się wizyta duszpasterska, kolęda. Plan kolędy znajduje się na kartach wyłożonych w kościele. W czasie kolędy Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

8.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać kolejny zestaw czytań na cały tydzień.

9.      Opłatki na stół wigilijny można kupić w wejściu do wieży.

10.  W sobotę, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich i Żywego Różańca.

11.  W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00,  będziemy gościli dzieci polskie z Ukrainy.

12.  Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie proszone są o wpłacenie zaliczki (200 zł.) do końca roku.

13.  Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

14.  W zakrystii można kupić książkę ks. prof. Bogdana Czyżewskiego pt. „Wierzę w Boga Ojca”.

15.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

16.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego” (numer świąteczny z płytą (6,90 zł.)

17.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Wpłacone w taki sposób pieniądze można odliczyć od podatku dochodowego za rok 2012.

18.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Irenę Ćwikła z Al. Niepodległości, Bronisławę Kuc z ul. Szarych Szeregów, Jana Stępnia z ul. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek....

III Niedziela Adwentu - 16.12.2012 r.

1.      Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

2.      W tym tygodniu Roraty będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i we wtorek oraz  czwartek także o godz. 18.00.

3.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać kolejny zestaw czytań na cały tydzień.

4.      Trwa jeszcze akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece, w cenie 6 zł. można otrzymać po Mszy św. i w Biurze Parafialnym.

5.      Opłatki na stół wigilijny można kupić w wejściu do wieży.

6.      W tym tygodniu trwają spowiedzi w poszczególnych parafiach naszego dekanatu. Plan wywieszony jest w gablotach. Z tego powodu nie ma spowiedzi podczas wieczornych Mszy św. Całodzienna spowiedź w naszej parafii będzie w sobotę – 10.30-12.00, 15.00-16.30, 17.00-19.00. Zapraszamy.

7.      We wtorek, 18 grudnia w Inowrocławiu odbędą się uroczystości z okazji 83. rocznicy urodzin kardynała Józefa Glempa. O godz. 12.00 w Teatrze Miejskim odbędzie się gala urodzinowa, podczas której uruchomiona zostanie strona internetowa Instytutu Prymasa Józefa Glempa oraz wręczone zostaną wyróżnienia przyznane przez Prymasa Seniora. Tego samego dnia, o godz. 18.00 w kościele Zwiastowania NMP kardynał Józef Glemp przewodniczył będzie Mszy świętej w 83. rocznicę urodzin i chrztu św.

8.      Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie proszone są o wpłacenie zaliczki (200 zł.) do końca roku.

9.      Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

10.Dzisiaj można nabyć sianko na wigilijny stół. Dochód zasili kasę lektorską.

11.W zakrystii można kupić książkę ks. prof. Bogdana Czyżewskiego pt. „Wierzę w Boga Ojca”.

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

13.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. W numerze dodatek z przepisami i treścią modlitw  na wigilię.

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Wpłacone w taki sposób pieniądze można odliczyć od podatku dochodowego za rok 2012.

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Juliana Dudka, Gertrudę Głodek z Al. Niepodległości, Jana Wójcika z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

 

II Niedziela Adwentu - 9 grudnia 2012 r.

1.      Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić.

2.      Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w czasie Adwentu w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. W tym tygodniu Roraty będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i we wtorek oraz  czwartek także o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci, by na te spotkania przychodziły z lampionami.

3.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

4.      We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.      W tym tygodniu będą spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania (I rok). Bliższe informacje w gablotach i na stronie internetowej.

6.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

7.      Trwa akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece, w cenie 6 zł. i 12 zł można otrzymać po Mszy św. i w Biurze Parafialnym.

8.      Opłatki na stół wigilijny można kupić w wejściu do wieży.

9.      Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30, w parafii Zwiastowania NMP..

10.  Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie proszone są o wpłacenie zaliczki (200 zł.) do końca roku.

11.  Rozpoczynają się zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii. Od września otwieramy oddział zerowy. Bliższe informacje w sekretariacie.

12.  W przyszłą niedzielę będzie można nabyć sianko na wigilijny stół. Dochód zasili kasę lektorską.

13.  W zakrystii można kupić książkę ks. prof. Bogdana Czyżewskiego pt. „Wierzę w Boga Ojca”.

14.  Dzisiaj, o godz. 18.00,  w kościele Świętego Ducha koncert muzyki żydowskiej.

15.  W środę, 12 grudnia o godzinie 11.00 w kościele farnym pw. Świętego Mikołaja odprawiona zostanie Msza święta z okazji 152. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza.

16.  W niedzielę, 16 grudnia o godz. 14:00 w Bazylice Imienia NMP odbędzie się Uroczysta Msza św. z okazji 745 rocznicy śmierci założyciela miasta Inowrocławia Kazimierza Konradowica.

17.  Zespół Szkół Katolickich organizuje w styczniu wyjazd do opery. Informacje na plakacie.

18.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

19.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

20.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Jednocześnie dziękujemy za wpłaty na konto bankowe naszej parafii – jako darowiznę na cele kultu religijnego. Wpłacone w taki sposób pieniądze można odliczyć od podatku dochodowego za rok 2012. Dzisiaj do skarbonek zbieramy ofiary na tegoroczną szopkę.

I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2012 r.

1.      Dziękujemy ks. prof. Bogdanowi Czyżewskiemu za wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu można nabyć książkę.

2.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bożym i służyć braciom. To nasze wielkie zadanie!

3.      Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

4.      Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. W tym tygodniu Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 i w czwartek także o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci, by na to spotkanie przychodziły z lampionami. Dzieci będą otrzymywały fragmenty układanki.

5.      W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

6.      W poniedziałek (wyjątkowo) spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.      We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z byłą top modelką p. Anną Golędzinowską, która podzieli się swoim świadectwem nawrócenia oraz kulisami dawnej pracy.

8.      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Spowiedź święta będzie w czwartek (szczególnie dla uczniów III klas)  i w piątek od godz. 17.00.

9.      W czwartek, o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

10.  Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w piątek od godz. 15.00 do 17.50. Nie ma wieczornej adoracji.

11.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

12.  Rozpoczęła się akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece, w cenie 6 zł. i 12 zł można otrzymać po Mszy św. i w Biurze Parafialnym.

13.  Opłatki na stół wigilijny można kupić w wejściu do wieży.

14.  Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30, w naszej parafii.

15.  Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład Jana Koziorowskiego pt. „Kwestia robotnicza w przededniu encykliki Rerum Novarum”. Wykład odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godzinie 16.30 w naszym kościele.

16.  Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Arte” zaprasza na XII Koncert Kompozytorski „MUSICA VARIA EST”, który odbędzie się w czwartek,  6 grudnia 2012 r. o godz.17.30  w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej. Wstęp wolny. Usłyszymy m. in. Marcina Kopczyńskiego.

17.  W przyszłym roku, na przełomie kwietnia i maja planujemy pielgrzymkę na Podlasie (koszt 690 zł.) Bliższe informacje w zakrystii i na stronie internetowej.

18.  W niedzielę, 9 grudnia, w kościele Świętego Ducha o godz. 18.00 koncert muzyki żydowskiej.

19.  W przyszłą niedzielę Msza św. łacińska w bazylice Imienia NMP o godz. 18.00.

20.  Zespół Szkół Katolickich organizuje w styczniu wyjazd do opery. Informacje na plakacie.

21.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

22.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

23.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień „niedziela budowlana”.

24.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zenonę Tyczyńską z ul. Szarych Szeregów, Pelagię Skowrońską z Batkowa, Annę Łagiewską z ul. Wojska Polskiego.   Wieczny odpoczynek....

Uroczystość Chrystusa Króla

1.     Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.

2.     Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.

3.     Dzisiaj, po Mszy o godz. 16.00 będzie spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów do Ziemi Świętej.

4.     W tym tygodniu będą katechezy przedmałżeńskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: w poniedziałek dla klas I, w środę dla klas II, w czwartek dla klas III. Spotkania odbywają się w budynku Szkoły, o godz. 19.00.

5.     Informacje dla kandydatów II roku przygotowań do bierzmowania umieszczone są w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

6.     We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.     Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

8.     W sobotę, od godz. 8.00, odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

9.     Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30, w kościele pw. św. Mikołaja.

10.Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje kolejne Dni Radości. Są to adwentowe rekolekcje oparte o rytm dnia w Taize. Odbędą w Golinie, w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. Bliższe informacje u ks. Wojciecha, na plakatach i na stronie DDM.

11.W przyszłym roku, na przełomie kwietnia i maja planujemy pielgrzymkę na Podlasie (koszt 690 zł.) Bliższe informacje w zakrystii i na stronie internetowej.

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

13.Wymienianki roczne można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii do końca listopada.

14.Kurs przedmałżeński dla tych, którzy nie uczestniczyli w katechezie przedmałżeńskiej a w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia br. Spotkania będą odbywały się w soboty i niedziele w budynku Szkoły w godz. 16.30-18.00.

15.Zespół Szkół Katolickich organizuje w styczniu wyjazd do opery. Bliższe informacje na plakatach.

16.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Dziś gazeta z kalendarzem (6,50 zł.)

17.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za wpłaty na konto.

18.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Grzegorza Boniśniaka z ul. Błażka, Marię Piasecką.   Wieczny odpoczynek....

 

 

33 Niedziela Zwykła - 18 listopada 2012 r.

1.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

2.      W środę (wyjątkowo) spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.      W sobotę, o godz. 16.00 będzie w naszym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.

4.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

5.      Są jeszcze dwa wolne miejsca na 35 Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Rzymie. Cena wyjazdu to 400 zł + 55 euro. Bliższe informacje oraz zapisy u ks. Wojciecha. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej.

6.      W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 16.00 będzie spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów do Ziemi Świętej.

7.      Informacje dla kandydatów II roku przygotowań do bierzmowania umieszczone są w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

8.      Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje kolejne Dni Radości. Są to adwentowe rekolekcje oparte o rytm dnia w Taize. Odbędą w Golinie, w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. Bliższe informacje u ks. Wojciecha, na plakatach i na stronie DDM.

9.      W przyszłym roku, na przełomie kwietnia i maja planujemy pielgrzymkę na Podlasie (koszt 690 zł.) Bliższe informacje w zakrystii i na stronie internetowej.

10.W poniedziałek, 19 listopada o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa odbędzie się promocja książki kard. Bolesława Filipiaka "Listy z Rzymu", wydanej pod redakcją naukową prof. Marcelego Kosmana.

11.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

12.Wymienianki roczne można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii.

13.Kurs przedmałżeński dla tych, którzy nie uczestniczyli w katechezie przedmałżeńskiej a w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia br. Spotkania będą odbywały się w soboty i niedziele w budynku Szkoły w godz. 16.30-18.00.

14.Diecezjalny duszpasterz kolejarzy, ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystości Św. Katarzyny w sobotę 24 listopada o godz. 17.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego.

15.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

16.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Na pomoc dla Egiptu zebraliśmy 665 zł a na tacę inwestycyjną 7700 zł. Bóg zapłać.

17.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Królikowskiego z ul. Błażka, Józefa Polonisa z ul. Kleeberga, Irenę Snarską z ul Niemojewskich, Józefa Malinowskiego z ul. Wierzbińskiego.   Wieczny odpoczynek....

32 Niedziela Zwykła - 11 listopada 2012 r.

1.      Chwaląc ubogą wdowę, Jezus powiedział nam, że dzielić się trzeba zawsze tym, co się ma, gdy inny człowiek jest w potrzebie lub gdy cel jest ważny. Pamiętajmy o tym – zwłaszcza w kontekście tego, że niedziela dzisiejsza jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku z Kościołem w Egipcie. Po Mszy św. można złożyć do skarbonek ofiarę na ten cel.

2.      Dziś, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

3.      Po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci otrzymają rogale.

4.      W poniedziałek, o godz. 17.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

5.      We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

7.      Trwają zapisy na 35 Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Rzymie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Cena wyjazdu to 400 zł + 55 euro. Bliższe informacje oraz zapisy u ks. Wojciecha. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30, w kościele Zwiastowania NMP.

8.      W sobotę, 17 listopada, w Dąbrówce k/Mogilna odbędzie się spotkanie młodych i modlitwa przy relikwiach bł. Karoliny Kózkówny. Koszt wyjazdu 13 zł.  

9.      Zebranie członków Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę, 14 listopada, o godz. 16.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

10.  We wtorek, 13 listopada, o godz. 19.00, w naszym kościele odbędzie się koncert symfoniczny z okazji Święta Niepodległości. Koncert wpisuje się w obchody 80 urodzin Wojciecha Kilara. Wystąpi światowej sławy pianista Janusz Olejniczak, któremu towarzyszyć będzie Inowrocławska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Wystąpi także chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wstęp wolny. Zapraszamy.

11.  Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasna Górę. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego autokarem, w niedziele 18 listopada o godz. 1.oo, powrót do godz. 21.oo. Koszt przejazdu 50 zł.         

12.  Osoby zainteresowane Świeckim Zakonem Franciszkańskim( daw. III Zakon) zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w sobotę na Mszę św. o godz. 8.00.

13.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

14.  Wymienianki roczne można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii.

15.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

16.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary.

17.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Bernarda Niedzwieckiego, Janinę Muzolf z ul. Wojska Polskiego, Tadeuszy Jagielskiej z ul. Krzymińskiego, Henryka Bednarka z ul. Szarych Szeregów, Zofię Mroczkowską z Al. Niepodległości, Anielę Lewandowską z Batkowa.   Wieczny odpoczynek....

 

 

31 Niedziela Zwykła - 4 listopada 2012 r.

1.      Do czwartku, o godz. 17.30, odprawiać będziemy nabożeństwo za naszych zmarłych – wymienianki z modlitwą różańcową. Wymienianki jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii. Kartki wyłożone są przy zakrystii.

2.      Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3.      We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.      Trwa Rok Wiary. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, po wieczornej Mszy św. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

5.      Zbliża się 35. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się na przełomie roku. Tym razem udamy się do Rzymu. Spotkanie wpisane jest w obchody Roku Wiary i będzie narodową pielgrzymką młodych Polaków podczas której spotkamy się z Ojcem Świętym i  wyznamy wiarę. Jak co roku organizowany jest wyjazd z Inowrocławia. Cena wyjazdu to 400 zł + 55 euro. Informacje u ks. Wojciecha.

6.      Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. prof. Marka Pyca pt. „Credo. Symbol naszej wiary”. Wykład odbędzie w dniu 6 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w budynku Szkoły. Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

7.      W niedzielę 11 listopada przypada 94. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msza św. w kościele Zwiastowania NMP pod przewodnictwem Protonotariusza apostolskiego Ks. Jerzego Stefańskiego odbędzie się o godz.: 10:30. Po Liturgii uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik Powstańców Wielkopolskich gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna. W naszym kościele, po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci otrzymają rogale. Dziś zbieramy do skarbonek na ten cel.

8.      W związku z obchodami Święta Niepodległości zapraszamy na koncert akordeonistów z Warszawy, który odbędzie się w sobotę 10 listopada 2012 r. w inowrocławskiej Bazylice Imienia NMP o godz. 19:00.

9.      Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasna Górę. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego autokarem, w niedziele 18 listopada o godz. 1.oo, powrót do godz. 21.oo. Koszt przejazdu 50 zł.        

10.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień „niedziela inwestycyjna”.

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jarosława Jagielskiego z ul. Kusocińskiego, Piotra Dąbkowskiego z ul. Krzymińskiego   Wieczny odpoczynek....

 

30 Niedziela Zwykła - 28 października 2012 r.

1.      W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

2.      Uroczystość Wszystkich Świętych poprzedzą, już po raz piąty, ogólnomiejskie obchody ZE ŚWIĘTYMI DO JEZUSA. Rozpoczną się w kościele św. Mikołaja w środę, o godz. 20.00, nieszporami. Następnie przejdziemy procesyjnie do kościoła św. Krzyża, gdzie będzie Msza św. (ok. 21.15). Zapraszamy.

3.      W piątek Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00.

4.      Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5.      Od piątku, o godz. 17.30, odprawiać będziemy nabożeństwo za naszych zmarłych – wymienianki z modlitwą różańcową. Wymienianki jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii. Kartki wyłożone są przy zakrystii.

6.      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00.

7.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.50. Nie będzie wieczornej adoracji.

8.      Chorych i starszych parafian odwiedzimy w sobotę, od godz. 8.00.

9.      Kończy się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Ostatnie  nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00 i dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00. Modlitwa różańcowa dla dzieci  o godz. 17.00.

10.Rozpoczęliśmy Rok Wiary. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę będzie można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień. Kartki z czytaniami można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

11.Zbliża się 35. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się na przełomie roku. Tym razem udamy się do Rzymu. Spotkanie wpisane jest w obchody Roku Wiary i będzie narodową pielgrzymką młodych Polaków podczas której spotkamy się z Ojcem Świętym i  wyznamy wiarę. Jak co roku organizowany jest wyjazd z Inowrocławia. Cena wyjazdu to 400 zł + 55 euro. Informacje u ks. Wojciecha.

12.W środę, 31 października, w godz. 9.00-13.00 na terenie Zespołu Szkół Katolickich (obok targowiska) będzie przeprowadzana akcja zbiórki krwi. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

13.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

14.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

15.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

28 Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa XII Dzień Papieski pod hasłem „Papież Rodziny”. Plan obchodów tego dnia w Inowrocławiu znajduje się na plakatach.  W piątek, o godz. 19.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej będą rozgrywki w piłkę nożną służby liturgicznej naszych dekanatów. Na to spotkanie zapraszamy ministrantów, lektorki i lektorów razem z rodzicami oraz wszystkich chętnych. W przyszłą niedzielę, o godz. 19.00, w naszym kościele odbędzie się Koncert Papieski. Wystąpią uczniowie szkół muzycznych i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz chór parafialny. Dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

2.      W czwartek rozpoczęliśmy Rok Wiary. Chcemy jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa Eucharystycznego, dlatego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątki, po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy także do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę będzie można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień. Kartki z czytaniami można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

3.      Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Modlitwa różańcowa dla dzieci jest w dni powszednie (poniedziałek-piątek) o godz. 17.00.

4.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

5.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

6.      Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

7.      Przypominamy, że do kościoła można dojechać nową ulicą od skrzyżowania ul. Szarych Szeregów i ul. Wojska Polskiego do głównego wejścia kościoła i dalej wzdłuż świątyni na parking.

8.      W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kalendarz, wydawany przez OO.Oblatów.

9.      Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wymienianki jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym i zakrystii. Kartki wyłożone są przy zakrystii.

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczymy na powinności względem archidiecezji i seminarium.

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Wandę Górak z ul. Połczyńskiego, Emilię Adamiak z ul. Wierzbińskiego, Władysława Jankowskiego, Floriana Matuszaka z ul. Krzymińskiego, Wandę Stolka z ul. Kusocińskiego, Euzebiusza Rokwisza z ul. Błażka, Janusza Scibora z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

27 Niedziela zwykła - 7 października 2012 r.

1.      Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Modlitwa różańcowa dla dzieci jest w dni powszednie (poniedziałek-piątek) o godz. 17.00. W poniedziałek, w czasie nabożeństwa dla dzieci, poświęcimy różańce dzieciom pierwszokomunijnym.

2.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

3.      W czwartek, 11 października, rozpoczyna się w Kościele Rok Wiary. Uroczyste rozpoczęcie w naszej parafii będzie podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii – dzieci, młodzież i dorosłych.

4.      W Roku Wiary chcemy jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa Eucharystycznego, dlatego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątki, po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy także do lektury Pisma Świętego. Chcemy przez ten rok przeczytać całą Biblię. W każdą niedzielę będzie można otrzymać zestaw czytań na cały tydzień.

5.      W sobotę, 13 października, Nabożeństwo Fatimskie z procesją będzie po wieczornej Mszy św. w łączności z nabożeństwem różańcowym.

6.      W przyszłą niedzielę, 14 października Kościół w Polsce przeżywać będzie XII Dzień Papieski pod hasłem „Papież Rodziny”. W związku z tym organizujemy coroczną PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MŁODYCH DO MARKOWIC. Nawiązując do tegorocznego hasła pragniemy zaproponować młodzieży, by na pielgrzymi szlak wyruszyła razem ze swoimi rodzinami. Pielgrzymka odbędzie się 13 października br. (sobota). Wyruszymy z kościoła Zwiastowania NMP o godz. 9:30. W Markowicach: Msza św., obiad, spotkania stanowe (rodzice, dziewczęta, chłopcy), koncert ewangelizacyjny zespołu Nowa Pieśń. Powrót autobusami. Koszt 6 zł. Zapisy u ks. Wojciecha do środy.

7.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

8.      Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

9.      W związku z budową drugiej nitki ul. Wojska Polskiego zostaje zamknięty dojazd do kościoła i plebanii dotychczasową drogą. Od wtorku będzie można dojechać wyłącznie nową ulicą od skrzyżowania ul. Szarych Szeregów i ul. Wojska Polskiego do głównego wejścia kościoła i dalej wzdłuż świątyni na parking. Dla pieszych zostanie wytyczona droga wzdłuż dotychczasowego wjazdu.

10.  W sobotę ukradziono wycieraczki sprzed głównego wejścia….

11.  Wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w sobotę, o godz. 3.00.

12.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

13.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień przypada „niedziela inwestycyjna”. Ofiary przeznaczymy na powinności względem archidiecezji i seminarium.

14.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Ryszarda Szmidzińskiego, Wandę Górską z ul. Kleeberga, Jerzego Garczyńskiego z Al. Niepodległości. Wieczny odpoczynek....

26 Niedziela Zwykła - 30 września 2012 r.

1.      Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych a o godz. 19.30 odbędzie się theatrum historyczne pt. "Koronacja Władysława Łokietka". Wstęp wolny. Zapraszamy.

2.      Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Modlitwa różańcowa dla dzieci jest w dni powszednie (poniedziałek-piątek) o godz. 17.00.

3.      W tym tygodniu będą katechezy przedmałżeńskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: poniedziałek –klasy I, środa – klasy II, czwartek – klasy III. Spotkania odbywają się w budynku Szkoły, o godz. 19.00.

4.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

5.      Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie autorskie p. Teresy Klonowskiej pt. „Rosarium – zamyślenia nad tajemnicami różańcowymi”. Spotkanie odbędzie w dniu 2 października br. (wtorek) o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzone Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

6.      W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

7.      Okazja do sakramentu pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.

8.      W piątek od godz. 15.00 do 17.50 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9.      W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

10.Rodzina Bogiem Silna - w odpowiedzi na słowa bł. Jana Pawła II wspólnota "Ruchu Światło  - Życie" Domowego Kościoła zaprasza na wieczór modlitwy dla małżeństw, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek 4 października o godz.: 19:00. Serdecznie zapraszamy małżeństwa do wspólnej modlitwy.

11.W niedzielę, 14 października Kościół w Polsce przeżywać będzie XII Dzień Papieski pod hasłem „Papież Rodziny”. W związku z tym organizujemy coroczną PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MŁODYCH DO MARKOWIC. Nawiązując do tegorocznego hasła pragniemy zaproponować młodzieży, by na pielgrzymi szlak wyruszyła razem ze swoimi rodzinami. Pielgrzymka odbędzie się 13 października br. (sobota). Wyruszymy z kościoła Zwiastowania NMP o godz. 9:30. W Markowicach: Msza św., obiad, spotkania stanowe (rodzice, dziewczęta, chłopcy), koncert ewangelizacyjny zespołu Nowa Pieśń. Powrót autobusami MZK. Koszt 6 zł. (w cenie: obiad, ubezpieczenie, upominek, autobus powrotny). Zapisy u ks. Wojciecha.

12.W piątek, 5 października, o godz. 19.00, w kościele Chrystusa Miłosiernego Msza Św. odpustową  ku czci Św. S. Faustyny. Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

13.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

14.Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

15.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

16.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

17.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zofię Bijak z ul. Wierzbińskiego, Marię Łazarską z ul. Wojska Polskiego, Wiesława Zielińskiego z ul. Jaworskiej, Zenonę Tokarską z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek....

SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA WRAZ Z RODZICAMI BĘDĄ:

1 ROK PRZYGOTOWAŃ - WTOREK, 2 PAŹDZIERNIKA, PO WIECZORNYM RÓŻAŃCU

2 ROK PRZYGOTOWAŃ - PIĄTEK, 5 PAŹDZIERNIKA, PO WIECZORNYM RÓŻAŃCU

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W KOŚCIELE

25 Niedziela Zwykła - 23 września 2012 r.

1.      W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Można jeszcze pobrać formularze zgłoszenia do bierzmowania (drugie klasy). Ostateczny termin złożenia mija 30 września. W gablotach i na stronie internetowej jest aktualna lista kandydatów przyjętych na drugi rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Wszelkie wątpliwości prosimy wyjaśniać z ks. Wojciechem.

 

2.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

 

3.      Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrowąsie. Wyjazd rozpocznie się w sobotę, 29 września Mszą św. o godz. 8.00. Bliższych informacji udziela ks. Wojciech.

 

4.      W niedzielę, 30 września, o godz. 19.30, w naszym kościele odbędzie się theatrum historyczne pt. "Koronacja Władysława Łokietka". Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

5.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

6.      Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

 

7.      Jest już księga intencji na 2013 r.

 

8.      Prosimy pielgrzymów do Ziemi Świętej o dokonanie do przyszłej niedzieli wpłat na autokar.

 

9.      Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

 

10.Centrum Edukacji STRUMIEŃ przy Bazylice Imienia NMP zaprasza na drzwi otwarte. W ofercie zajęcia przygotowujące do egzaminów maturalnych i gimnazjalnych. Spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek 27 czerwca od godz. 16:00 do 18:00 w budynku szkoły przy ul. Laubitza 9.

 

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zbigniewa Jaskulskiego, Macieja Krzyżańskiego z ul. Wojska Polskiego, Mariana Antczaka z ul. Kusocińskiego.  Wieczny odpoczynek....

 

 

 

24 Niedziela zwykła - 16 września 2012 r.

1.      Msze św. w niedziele są o godz. 16.00 i 18.00.

2.      Można jeszcze pobrać formularze zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i do bierzmowania (drugie klasy). W gablotach jest lista uczniów III klas gimnazjum, którzy mogą rozpocząć drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

4.      Dzisiaj będzie spotkanie popielgrzymkowe grupy promienistej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, po Eucharystii spotkanie przy stole. Zapraszamy.

5.      Kurs Przedmałżeński dla tych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński a nie posiadają takiego przygotowania rozpoczyna dzisiaj (16 września) się w Parafii Zwiastowania N.M.P. w Inowrocławiu . Spotkania odbywać się będą o godz.: 16:00 w salce pod zakrystią.

6.      W tym roku obchodzimy  830-lecie inowrocławskiej świątyni Imienia NMP. Zapraszamy do uczestnictwa w dniach jubileuszowych Bazyliki. Dziś (16 września) o godz. 12:30 uroczystej Sumie Odpustowej  przewodniczyć będzie Ks. Kardynał Józef Glemp. O godz.15:00 rozpocznie się festyn parafialny zakończony wieczornym czuwaniem modlitewnym. 17 września o godz.12:00 w Instytucie Prymasa Glempa będzie miała miejsce sesja popularna na temat dziejów Bazyliki.

7.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

8.      Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

9.      Jest już księga intencji na 2013 r.

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zbigniewa Dżugan z ul. Kusocińskiego i  Barbarę Szubarga z ul. Szarych Szeregów  Wieczny odpoczynek....

23 Niedziela Zwykła - 9 września 2012 r.

1.      Msze św. w niedziele są o godz. 16.00 i 18.00.

2.      Można jeszcze pobrać formularze zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i do bierzmowania (drugie klasy). W gablotach jest lista uczniów III klas gimnazjum, którzy mogą rozpocząć drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

4.      W czwartek, 13 września, o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy.

5.      Przygotowujemy się do Diecezjalnego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Inowrocławiu w sobotę, 15 września. Początek w naszym kościele o godz. 10.00. Młodych, chcących wziąć udział w spotkaniu prosimy o zgłoszenie u ks. Wojciecha.

6.      W przyszłą niedzielę, 16 września będzie spotkanie popielgrzymkowe grupy promienistej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, po Eucharystii spotkanie przy stole. Zapraszamy.

7.      Kurs Przedmałżeński dla tych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński a nie posiadają takiego przygotowania rozpocznie się w Parafii Zwiastowania N.M.P. w Inowrocławiu 16 września (niedziela). Spotkania odbywać się będą o godz.: 16:00 w salce pod zakrystią.

8.      W tym roku obchodzimy  830-lecie inowrocławskiej świątyni Imienia NMP. Zapraszamy do uczestnictwa w dniach jubileuszowych Bazyliki. 12 września w środę o godz. 19:00 odbędzie się koncert bydgoskiego zespołu muzyki dawnej COLLEGIUM VOCALE. 16 września w niedzielę o godz. 12:30 uroczystej Sumie Odpustowej  przewodniczyć będzie Ks. Kardynał Józef Glemp. O godz.15:00 rozpocznie się festyn parafialny zakończony wieczornym czuwaniem modlitewnym. 17 września o godz.12:00 w Instytucie Prymasa Glempa będzie miała miejsce sesja popularna na temat dziejów Bazyliki.

9.      Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkich chętnych po pięćdziesiątym

roku życia do udziału w bezpłatnych spotkaniach w KLUBIE SENIORA. Spotkanie wszystkich chętnych odbędzie się w poniedziałek 10 września 2012 r. w salce katechetycznej parafii Imienia NMP ” Ruiny” o godz.17.00.

10.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

11.Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej.

12.Jest już księga intencji na 2013 r.

13.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary.

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Annę Kaszak i  Jadwigę Weroniecką z ul Kleeberga. Wieczny odpoczynek....

 

22 Niedziela Zwykła - 2 września 2012 r.

1.      Gościmy w naszej parafii ks. Grzegorza Pawlaczyka, który pracuje w Rumunii. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na dzieło ewangelizacyjne.

2.      Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00. poświęcimy przybory szkolne dla dzieci z klas O i 1. Rozpoczynają się także zapisy dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Młodzież z drugich klas gimnazjalnych prosimy o pobranie formularzy zgłoszeniowych w zakrystii.

3.      Jutro, o godz.8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

4.      Od dzisiejszej niedzieli Msze św. będą o godz. 16.00 i 18.00.

5.      We wtorek, po wieczornej Mszy św. będzie Krąg Biblijny.

6.      Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. Macieja Lisieckiego pt. „Co zdarzyło się podczas Soboru Watykańskiego II”. Wykład odbędzie w dniu 4 września br. (wtorek) o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

8.      W pierwszy piątek  adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.50.

9.      Okazja do Sakramentu Pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W czwartek zapraszamy uczniów trzecich klas szkół podstawowych.

10.W piątek, 7 września, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie z pielgrzymami do Ziemi Świętej.

11.W sobotę, o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i nowych kandydatów na spotkanie, które odbędzie się w zakrystii.

12.W niedzielę 16 września będzie spotkanie popielgrzymkowe grupy promienistej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, po Eucharystii spotkanie przy stole. Zapraszamy.

13.Przygotowujemy się do Diecezjalnego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Inowrocławiu w sobotę, 15 września. Młodych, chcących wziąć udział w spotkaniu prosimy o zgłoszenie u ks. Wojciecha.

14.Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkich chętnych po pięćdziesiątym

roku życia do udziału w bezpłatnych spotkaniach w KLUBIE SENIORA, które rozpoczną się w Parafii Imienia NMP.

15.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

16.Jest już księga intencji na 2013 r.

17.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

18.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień „niedziela inwestycyjna”.

19.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Wandę Paczkowską z ul. Rąbińskiej. Wieczny odpoczynek....

Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26 sierpnia 2012 r.

1.      Witamy w naszej parafii diakona Bartłomieja Blata, który u nas będzie odbywać praktykę duszpasterską.

 

2.      Dzisiaj  przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Na Mszę św. o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów Pielgrzymki Promienistej. Po Mszy będzie Apel Jasnogórski.

 

3.      Kończą się wakacje. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w najbliższą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy przybory szkolne dla dzieci z klas O i 1. Rozpoczną się także zapisy dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

 

4.      W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

 

5.      Od przyszłej niedzieli Msze św. będą o godz. 16.00 i 18.00.

 

6.      W piątek, 7 września, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie z pielgrzymami do Ziemi Świętej.

 

7.      W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

8.      W sobotę 1 września przypada 73 rocznica wybuchu II Wojny Światowej z tej racji w Kościele Garnizonowym o godz.: 11:00 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich poległych i pomordowanych, którzy w różny sposób walczyli w obronie polskości. Po Eucharystii nastąpi przejście pod pomnik oraz apel poległych.  

 

9.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

10.Jest już księga intencji na 2013 r.

 

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Reginy Stachowicz z ul. Błażka, Tomasza Kaczmarka z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

 

 

18 Niedziela Zwykła - 5 sierpnia 2012 r.

1.      Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.      Dzisiaj nasi pielgrzymi dotrą do tronu Pani Jasnogórskiej. Jutro, ok. godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski i powitanie pielgrzymów.

 

3.      Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

 

4.      W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 12.30 i zakończenie nabożeństwem o godz. 17.50.

 

5.      W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

6.      W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami św.

 

7.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

8.      Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

9.      Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

 

10.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Krystynę Wielich z ul. Rąbińskiej i Alfredę Fraszewską z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek....

 

 

17 Niedziela zwykła - 29 lipca 2012 r.

1.      Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.      W niedzielę, 5 sierpnia, nasi pielgrzymi dotrą do tronu Pani Jasnogórskiej. Wyjazd na ich powitanie będzie w niedzielę o godz. 7.00. O godz. 6.15 będzie Msza św. dla wyjeżdzających. Prosimy o wpłaty jako potwierdzenie wyjazdu. Są jeszcze wolne miejsca. Polecajmy pielgrzymów w naszych modlitwach. Po powrocie w poniedziałek, ok. godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski.

 

3.      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do Sakramentu Pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

4.      W czwartek, o godz. 17.30 będzie różaniec w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

 

5.      W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.50.

 

6.      Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

 

7.      W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

8.      W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami św.

 

9.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Stanisławę Frąckowiak i Marka Pałuckiego z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

 

16 Niedziela zwykła - 22 lipca 2012 r.

1.      Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.      W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy samochody. Tacę z tej Mszy św. przeznaczymy na kupno środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

3.      W sobotę, 28 lipca, po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej Parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje jeszcze ks. Wojciech. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek, po wieczornej Mszy św. Można składać intencje pielgrzymkowe. Bóg zapłać za ofiary na fundusz pielgrzymkowy.

 

4.      Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymki w dniach 5-6 sierpnia. Koszt 100 zł. Prosimy o dokonanie wpłat.

 

5.      W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

6.      W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami św.

 

7.      We wtorek, 24 lipca, o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Miłosiernego będzie Msza św. w intencji policjantów z okazji ich święta. Zapraszamy.

 

8.       Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych w środę na tradycyjny festyn „Święty Krzysztof Patron Kierowców” o godzinie 17.00  na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. W czasie festynu będzie poświęcenie pojazdów.

 

9.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

 

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Elfriedę Sypniewską z Popowic, Jarosława Marcinkowskiego z ul. Krzymińskiego, śp. Bogdana Przychockiego z ul. Kusocińskiego. Wieczny odpoczynek....

 

14 Niedziela Zwykła - 8 lipca 2012 r.

1.      Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

 

2.      W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej Parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Można składać intencje pielgrzymkowe.

 

3.      Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymki w dniach 5-6 sierpnia. Koszt 100 zł.

 

4.      W piątek, 13 lipca, o godz. 20.00, będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5.      W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

6.      W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami św

 

7.      W przyszłym roku dzieci przystąpią do I Komunii św. 12 maja (Zespół Szkół Integracyjnych i SP 4, klasy a i b) i 19 maja (pozostałe dzieci). W roku 2014 nie będzie I Komunii św.

 

8.      Dzisiaj w Markowicach Odpust dla Chorych.  Mszy św. o godz. 15.oo przewodniczyć będzie Ks. Bp Teofil Wilski.

 

9.      Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

10.W sobotę i niedzielę - 14 i 15 lipca – organizowana jest w Mogilnie konferencja ze świadectwami mistyczki z Damaszku w Syrii – Myrny Nazzour  i z modlitwą o uzdrowienie. Szczegółowe informacje są na plakatach, ulotkach i stronach internetowych.

 

11.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

12.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary.

 

13.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zbysława Michalaka z ul. Szarych Szeregów i śp. Martę Rolirad-Cecelon z ul Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

 

13 Niedziela Zwykła - 1 lipca 2012 r.

1.     Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali Festyn Parafialny. Dziękujemy Darczyńcom i uczestnikom.

 

2.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

 

3.     Okazja do Sakramentu Pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.

 

5.     Wyjazd na pielgrzymkę rowerową będzie w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6.     W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej Parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

 

7.     W czasie wakacji Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30.

 

8.     W czasie wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami św.

 

9.     Przygotowujący się do bierzmowania oddają książeczki. Dziś ostateczny termin.

 

10.W przyszłym roku dzieci przystąpią do I Komunii św. 12 maja (Zespół Szkół Integracyjnych i SP 4, klasy a i b) i 19 maja (pozostałe dzieci). W roku 2014 nie będzie I Komunii św.

 

11.Dzisiaj odpust ku czci  Matki Bożej Markowickiej. Sumie odpustowej o godz. 13.oo, transmitowanej przez TV POLONIA, przewodniczyć będzie Ks. Bp Bogdan Wojtuś. Odpust dla Chorych, będzie w przyszłą niedzielę. Mszy św. o godz. 15.oo przewodniczyć będzie Ks. Bp Teofil Wilski.

 

12.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

 

13.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

 

14.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

 

15.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Marię Frąckowiak z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek....

 

 

 

 

Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela - 24 czerwca 2012 r.

1.      Dzisiaj nasz Festyn Parafialny. Początek o godz. 14.00. Przez całą niedzielę będzie można kupić losy loterii fantowej i odebrać nagrody. Losowanie głównych nagród będzie ok. 19.45 (główna nagroda-pielgrzymka do Chorwacji, wiele cennych nagród: tapczan, kolacje w restauracjach, tygodniowe zabiegi w sanatorium, lot szybowcem…). W programie  zabawy dla dzieci, „dmuchany plac zabaw”, klaun, pokazy strażackie i policyjne, kulinaria: bigos, kiełbaski, pyszne ciasto. O godz. 18.45 wystąpi Ryszard Rynkowski. Zapraszamy.

2.      W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.      W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. O godz. 8.00 Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

4.      We wtorek będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.      W niedzielę, 1 lipca wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę będzie o godz. 8.00.

6.      Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

7.      W dniach 28 lipca – 6 sierpnia wyruszy z naszej Parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Promienista. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

8.      W przyszłym roku dzieci przystąpią do I Komunii św. 12 maja (Zespół Szkół Integracyjnych i SP 4, klasy a i b) i 19 maja (pozostałe dzieci). W roku 2014 nie będzie I Komunii św.

9.      Przygotowujący się do bierzmowania oddają książeczki do 30 czerwca.

10.  Odpust ku czci  Matki Bożej Markowickiej będzie w przyszłą niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 13.oo, transmitowanej przez TV POLONIA, przewodniczyć będzie Ks. Bp Bogdan Wojtuś. W uroczystość odpustową włączamy Złoty Jubileusz posługi Sióstr Służebniczek NMP w Markowicach. Odpust dla Chorych, będzie za 2 tygodnie.  Mszy św. o godz. 15.oo przewodniczyć będzie Ks. Bp Teofil Wilski.

11.  Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu  zaprasza do zapoznanie się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny 2012/2013. Szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w pierwszych klasach Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Są także wolne miejsca w Katolickiej Szkole Podstawowej, mieszczącej się przy naszej parafii.

12.  W parafii św. Józefa w Toruniu, 26 czerwca, o godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi o. Antoni Vadakkemury z Indii. Bliższe informacje na plakacie.

13.  Na spotkanie z p. Urszulą Guźlecką, znaną dziennikarką reprezentująca TVP Bydgoszcz, która przybliży m.in. tajniki swojej pracy, zaprasza Klub „Przydomek”, w poniedziałek 25 czerwca na godz. 17:oo.

14.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

15.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

16.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. 

11 Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2012 r.

1.     W czwartek, o godz. 18.00 będzie uroczyste zakończenie Szkoły Słowa Bożego. Po Eucharystii będzie wręczenie dyplomów.

2.     Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę, 24 czerwca. Można jeszcze przynosić fanty na loterię. Początek o godz. 14.00. W programie: loteria fantowa (główna nagroda-pielgrzymka do Chorwacji, wiele cennych nagród: tapczan, kolacja w restauracji, tygodniowe zabiegi w sanatorium)  zabawy dla dzieci, „dmuchany plac zabaw”, klaun, pokazy strażackie i policyjne, kulinaria: bigos, kiełbaski, pyszne ciasto. O godz. 18.45 wystąpi Ryszard Rynkowski.

3.     W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

4.     Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

5.     W przyszłym roku dzieci przystąpią do I Komunii św. 12 maja (Zespół Szkół Integracyjnych i SP 4, klasy a i b) i 19 maja (pozostałe dzieci). W roku 2014 nie będzie I Komunii św.

6.     Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza do udziału w Dniu Skupienia, który odbędzie się 23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach.

7.     Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu w zbliżającym się roku szkolnym 2012/2013 rozpoczyna w klasach pierwszych nauczanie języka hiszpańskiego. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej szkoły. Rekrutacja trwa.

8.     W parafii św. Józefa w Toruniu, 26 czerwca, o godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi o. Antoni Vadakkemury z Indii. Bliższe informacje na plakacie.

9.     Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

10.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

11.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłego tygodnia (7200 zł.)

12.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Mariana Ziemkowskiego z ul. Wachowiaka, Krystynę Owczarek z ul. Krzymińskiego, Ryszarda Grygonisa, Gabrielę Wesołek z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek....

 

10 Niedziela Zwykła - 10 czewrca 2012 r.

1.      Dziś Suma Odpustowa ku czci św. Królowej Jadwigi o godz. 12.30.

2.      W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 18.00 będą z procesją eucharystyczną. Dzisiaj procesja, po Mszy św. o godz. 9.30.

3.      W czwartek, na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcimy wianki ziół i kwiatów.

4.      W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5.      We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.      W środę, 13 czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które będzie połączone z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św.

7.      W tym tygodniu będą spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania. Plan jest wywieszony w galotach i na stronie internetowej.

8.      Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę, 24 czerwca. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Spotkanie chętnych do pomocy będzie we wtorek, po wieczornej Mszy św.

9.      Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Spotkanie organizacyjne będzie w środę, po wieczornej Mszy św.

10.W czwartek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

11.W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

12.Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

13.Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu w zbliżającym się roku szkolnym 2012/2013 rozpoczyna w klasach pierwszych nauczanie języka hiszpańskiego. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej szkoły. Rekrutacja trwa.

14.Osoby zainteresowane FRANCISZKAŃSKIM ZAKONEM ŚWIECKICH (dawniej III Zakon Franciszkański) zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w sobotę (16 czerwca) na Mszę św. o godz. 8.00 - po Mszy św. spotkanie.

15.Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św. w lipcu.

16.Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

17.Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Bóg zapłać za ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary.

18.Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Mirosławę Kłoszewską z ul. Szarych Szeregów, Irenę Kwiatkowską z ul. Wierzbińskiego. Wieczny odpoczynek....

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 3 czewrca 2012 r.

1.      Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami.

2.      Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II i dotrze do Parku Solankowego, gdzie o godz. 16.00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Jest to wyjątkowa okazja, aby zamanifestować poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3.      W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Nasza parafialna procesja wyruszy tradycyjną trasą do  kościoła Chrystusa Miłosiernego po Mszy Świętej o godzinie 8.00. Po procesji będzie Msza św. w kościele Chrystusa Miłosiernego. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach. Dziewczynki będą sypały kwiaty. Próby sypania kwiatów będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Prosimy o zgłoszenie panów, którzy pomogą nieść baldachim. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.00, 12.30, 18.00, 20.00.

4.      W tym roku przypada 85 rocznica I Zjazdu Eucharystycznego w Inowrocławiu (25 – 26 VI 1927). Uroczystości rocznicowe odbędą się w uroczystość Bożego Ciała. Mszy św. o godz.: 11:00 w kościele pw. Zwiastowania NMP przewodniczyć będzie Ks. Abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski.

Po Mszy św. wyruszy procesja miejska gromadząca wiernych wszystkich Parafii i przejdzie ulicami upamiętniającymi I Zjazd Eucharystyczny: ul. Bp. Laubitza, Dworcowa, Królowej Jadwigi, Plac Katedralny – zakończenie przy Instytucie Kard. J. Glempa.

5.      W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 18.00 będą z procesją eucharystyczną.

6.      W piątek przypada uroczystość ku czci św. Królowej Jadwigi, naszej Patronki i Patronki Inowrocławia.  Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Suma Odpustowa będzie w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. proboszcz, który będzie dziękować za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy do modlitwy.

7.      Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

8.      Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Informacje u ks. Wojciecha.

9.      W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

10.  Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład dra Tomasza Łaszkiewicza pt. „Rodzina ziemiańska wobec przemian społecznych i gospodarczych II Rzeczpospolitej”. Wykład odbędzie w dniu 5 czerwca br. (wtorek) o godz. 17.00 w budynku Szkoły i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

11.  Kolejna katecheza biblijna będzie we wtorek (wyjątkowo), po wieczornej Mszy św.

12.  Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

13.  W poniedziałek, 4 czerwca o godzinie 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa,  z udziałem Jego Patrona, odbędzie się sesja popularna z okazji 85. rocznicy Kongresu Eucharystycznego w Inowrocławiu. Sesja poświęcona będzie dziedzictwu Kardynała Augusta Hlonda, uczestnika inowrocławskiego Kongresu.

14.  Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu w zbliżającym się roku szkolnym 2012/2013 rozpoczyna w klasach pierwszych nauczanie języka hiszpańskiego. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej szkoły. Rekrutacja trwa.

15.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na porannych Mszach św.

16.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Istnieje możliwość prenumeraty „Gościa niedzielnego”. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.

17.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Dziś zbieramy do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Za tydzień przypada „niedziela budowlana”.

Zesłanie Ducha Świętego - 27 maja 2012 r.

1.      Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich.

2.      W sobotę, w Katedrze Gnieźnieńskiej, diakoni: Paweł Haczyński i Krzysztof Kępiński przyjęli święcenia kapłańskie. Ks. Krzysztof odprawił Mszę św. prymicyjną wczoraj a ks. Paweł dzisiaj, o godz. 12.30. Polecamy Bogu posługę Księży Neoprezbiterów.

3.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30, ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.

4.      Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 20.00.

5.      We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.      W czwartek będzie ostatnie nabożeństwo majowe, wyjątkowo o godz. 20.00. Po nabożeństwie zapraszamy na tradycyjne ognisko i zabawę.

7.      Rocznica dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w ubiegłym roku będzie w niedzielę, 3 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Spotkanie dla tych dzieci będzie w czwartek, o godz. 16.45. Obecność obowiązkowa.

8.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pojednania będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.

9.      W piątek, od godz. 15.00 do 17.45 adoracja Najświętszego Sakramentu.

10.  W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian (ks. Wojciech w późniejszym terminie)

11.  Procesja w Boże Ciało będzie po Mszy św. o godz. 8.00.

12.  Uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi będą w niedzielę, 10 czerwca.

13.  Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

14.  Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 3 czerwca br. o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II i dotrze do Parku Solankowego, gdzie o godz. 16.00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Jest to wyjątkowa okazja, aby zamanifestować poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

15.  Wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę o godz. 7.45 sprzed kościoła św. Ducha, o 8.00 sprzed naszej świątyni.

16.  Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Informacje u ks. Wojciecha.

17.  W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

18.  Kurs przedmałżeński dla tych, którzy nie uczestniczyli w katechezie przedmałżeńskiej a w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w sobotę, 2 czerwca br. Spotkania będą odbywały się w soboty i niedziele w budynku Szkoły, w godz. 16.30-18.00.

19.  Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu w zbliżającym się roku szkolnym 2012/2013 rozpoczyna w klasach pierwszych nauczanie języka hiszpańskiego. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej szkoły. Rekrutacja trwa.

20.  Gimnazjum Katolickie organizuje letni obóz z nauką języka włoskiego i hiszpańskiego. Informacje na plakatach.

21.  Prosimy o zgłoszenie się osób, które planują chrzest w dniach 10 czerwca.

22.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

23.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

24.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

25.  Polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłą w tym tygodniu śp. Elżbietę Libera z ul. Krzemińskiego. Wieczny odpoczynek….

Wniebowstąpienie Pańskie - 20 maja 2012 r.

1.      Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2.      W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.      Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie  20.30.

4.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30, druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin będzie o godz. 15.30.

5.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, trzecia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15.

6.      W sobotę, o godz. 10.00, w Katedrze Gnieźnieńskiej, diakoni: Paweł Haczyński i Krzysztof Kępiński przyjmą święcenia kapłańskie. Ks. Krzysztof odprawi Mszę św. prymicyjną w sobotę, o godz. 18.00 a ks. Paweł w niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy do modlitwy i udziału w tych uroczystościach.

7.      W sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

8.      W tym tygodniu będą spotkania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: w poniedziałek - klasy I, w środę - klasy II (godz. 19.00 w Szkole)

9.      W czwartek, po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza w ramach Szkoły Słowa Bożego.

10.  Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

11.  Rocznica dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w ubiegłym roku będzie w niedzielę, 3 czerwca.

12.  Organizowany jest dekanalny wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca. Koszt 25 zł. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

13.  Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Informacje u ks. Wojciecha.

14.  W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

15.  Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu  rozpoczęło  rekrutację do pierwszych klas na rok szkolny 2012/2013. Egzamin do klasy dwujęzycznej Gimnazjum odbędzie się 24 maja 2012 r o godz. 16:00  w budynku szkoły przy ul. Plebanka 18. Pełna oferta edukacyjna znajduje się na stronie internetowej Szkoły

16.  Gimnazjum Katolickie organizuje letni obóz z nauką języka włoskiego i hiszpańskiego. Informacje na plakatach.

17.  Prosimy o zgłoszenie się osób, które planują chrzest w dniach 10 czerwca i osób, które zamówiły intencje mszalne w Boże Ciało, o godz. 9.30.

18.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach.

19.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

20.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną.

21.  Polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłą w tym tygodniu śp. Alicję Czerniak z ul. Wachowiaka. Wieczny odpoczynek….

 

VI Niedziela Wielkanocna - 13 maja 2012 r.

1.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin będzie o godz. 15.30.

2.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15. Próby będą codziennie o godz. 18.45, spowiedź w sobotę o godz. 10.00.

3.      Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Nabożeństwo fatimskie z procesją będzie w łączności z nabożeństwem majowym, po Mszy św. o godz. 20.00.

4.      Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie  20.30,  polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

5.      Od maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

6.      W piątek, 18 maja, o godz. 19.00, w budynku Szkoły, będzie kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia wsparcia naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w prace tego Stowarzyszenia.

7.      Zawodników i opiekunów tegorocznej Parafiady zapraszamy na spotkanie przy ognisku, w czwartek, 17 maja, o godz. 19.00.

8.      Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

9.      Rocznica dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w ubiegłym roku będzie w niedzielę, 3 czerwca.

10.  Organizowany jest dekanalny wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca. Koszt 25 zł. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

11.  Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Spotkanie organizacyjne będzie w środę, o godz. 19.00 w budynku Szkoły (boczne wejście).

12.  Ks. Wojciech zaprasza młodzież, która chciałaby się włączyć w działalność duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii.

13.  W dniach 1-2 lipca odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Koszt 100 zł.

14.  Gimnazjum Katolickie organizuje letni obóz z nauką języka włoskiego i hiszpańskiego. Informacje na plakatach.

15.  Prosimy o zgłoszenie się osób, które planują chrzest w dniach 26-27 maja i 10 czerwca i osób, które zamówiły intencje mszalne w Boże Ciało, o godz. 9.30.

16.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na rannych Mszach św.

17.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

18.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za dzisiejsze ofiary składamy Bóg zapłać.

 

V Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2012 r.

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafię w Parafiadzie. Zajęliśmy 5 miejsce zdobywając 200 punktów. I miejsca zdobyli: Natalia Ciemna i Paweł Lewandowski w tenisie stołowym, Patrycja Kryszak we wspinaczce;  II miejsca: Julia Ratajczak w pływaniu (w trzech konkurencjach); III miejsca: Radosław Pilewski, Jacek Pawlak w pływaniu, Agata Sobczak we wspinaczce, Krzysztof Ruciński w konkursie wiedzy; chłopcy z gimnazjum w streetballu, IV miejsca: Marek Joachimiak w biegu na 1500 m, Wojciech Pawlak w pływaniu, dziewczęta i chłopcy w kategorii szkół podstawowych w streetballu. Dziękujemy wszystkim za wysiłek i wszelką pomoc i już dziś zapraszamy do udziału za rok.

2.      Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie  20.30,  polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

3.      W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. (nie ma Mszy św. o godz. 11.00). Msza św. z godz. 9.30 rozpocznie się o godz. 9.15. Próby będą codziennie o godz. 18.45, spowiedź w sobotę o godz. 10.00.

4.      Od maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

5.      Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. dra Radosława Orchowicza pt. „Najstarsi świadkowie – rzecz o Ojcach Kościoła”. Wykład odbędzie w dniu 8 maja br. (wtorek) o godz. 17.00 w budynku  Szkoły  i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele.

6.      Kolejny wykład biblijny w ramach Szkoły Słowa Bożego będzie w czwartek, po wieczornej Mszy św.

7.      Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię.

8.      Organizowany jest dekanalny wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca. Chętną młodzież zapraszamy do zapisów u swoich księży w parafiach lub katechetów w szkołach. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

9.      Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

10.  Prosimy o zgłoszenie się osób, które planują chrzest w dniach 26-27 maja i 10 czerwca.

11.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na rannych Mszach św.

12.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

13.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać. Za tydzień „niedziela budowlana”

14.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Leokadię Lewandowską z ul. Błażka, Anielę Lewandowską z ul. Szarych Szeregów, Janinę Hulisz z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek...

IV Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2012 r.

1.      Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

2.      We wtorek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 20.30. Zapraszamy.

3.      Od maja do końca sierpnia w niedziele i święta będzie Msza św. o godz. 20.00, nie będzie Eucharystii o godz. 16.00.

4.      Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów będzie we wtorek, 1 maja, o godz. 20.00.

5.      W środę, 2 maja, o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Nadzwyczajny z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Wystąpią soliści i Orkiestra Symfoniczna „Pro Arte”.

6.      W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

7.      Zachęcamy, by z okazji święta narodowego wywiesić flagi państwowe.

8.      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 17.00.

9.      W czwartek, od godz. 17.00 czuwanie w intencji nowych powołań.

10.  W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.50.

11.  W sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

12.  W dniach 2-3 maja odbędzie się Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim. Po zakończonych zawodach sportowcy będą gościli w parafiach, także naszej. Drugiego dnia, po Mszy o godz. 9.00 w kościele Zwiastowania NMP odbędą się finały. Spotkanie uczestników i opiekunów z naszej parafii będzie w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w kościele.

13.  W tym tygodniu będą spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: w piątek- grupa z 13 maja, w sobotę – grupa z 20 maja. Spotkania o godz. 18.45 w kościele.

14.  Przygotowujemy się do kolejnego Festynu Parafialnego. Zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię.

15.  Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

16.  Prosimy o zgłoszenie się osób, które planują chrzest w dniach 26-27 maja i 10 czerwca.

17.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na rannych Mszach św.

18.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

19.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać.

20.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Wiśniewskiego z ul. Krzymińskiego. Wieczny odpoczynek...

III Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia 2012 r.

1.      Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

2.      Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji.  Główne uroczystości odpustowe w Gnieźnie będą w przyszłą sobotę i niedzielę. Wyjazd zgłoszonych osób w niedzielę o godz. 7.00 z parkingu.

3.      Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla młodzieży chcącej zaangażować się w życie parafii.

4.      Klub Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przydomek” zaprasza dzisiaj, o godz. 19.00 do naszego kościoła w na charytatywny koncert Chóru Gospel z Bydgoszczy pod dyrekcją p. Piotra Pawlickiego. Fundusze zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na rzecz chorych dzieci: Kubusia Mierzwickiego i Kubusia Sobotowskiego.

5.      W czwartek, po wieczornej Mszy św. będzie kolejna katecheza biblijna w ramach Szkoły Słowa Bożego.

6.      W dniach 26-29 kwietnia odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Grobu św. Wojciecha, tym razem pod hasłem: „Nie dajcie się zastraszyć przeciwnikom” Flp 1,28. Wyjście w czwartek, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele św. Ducha. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy do dnia 23 kwietnia. Koszt udziału w pielgrzymce 40 zł. Spotkanie organizacyjne będzie w środę, o godz. 19.00 w kościele Zwiastowania NMP.

7.      Wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w sobotę, o godz. 18.00.

8.      Wyjazd w Bieszczady w sobotę, o godz. 4.45.

9.      Planujemy pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 2-6 lipca. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

10.  Ks. Proboszcz Paweł Kowalski w kościele Chrystusa Miłosiernego przyjmuje zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 12 maja o godz. 3.oo powrót do godz. 20.oo. Przy zapisie wpłata 50 zł. Nasze Koło SWPK organizuje wyjazd dwudniowy, połączony z pobytem w Gidlach. Koszt 120 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

11.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na rannych Mszach św.

12.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

13.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać.

14.  W związku z coraz częstszymi oszustwami dokonywanymi przez osoby podające się za krewnych policja apeluje o zachowanie ostrożności.

15.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Andrzeja Bandocha z Al. Niepodległości, Jana Paska z ul. Błażka, Joannę Hillenberg z ul. Rąbińskiej. Wieczny odpoczynek...

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 15 kwietnia 2012 r.

1.      Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 16.00, ks. bp Wojciech Polak udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

2.      Suma odpustowa w Parafii Chrystusa Miłosiernego dzisiaj o godz. 12.00.

3.      W tym tygodniu będzie katecheza przedmałżeńska do uczniów szkół ponadgimnazjalnych: kl. I – poniedziałek, kl. II – środa (godz. 19.00 w budynku Szkoły). Uczniów kl. III zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, po której rozdamy świadectwa ukończenia kursu.

4.      Spotkanie dla tych, którzy będą reprezentować naszą parafię w VIII Parafiadzie będzie we wtorek, o godz. 18.30 w kościele.

5.      We wtorek będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.      W dniach 26-29 kwietnia odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Grobu św. Wojciecha, tym razem pod hasłem: „Nie dajcie się zastraszyć przeciwnikom” Flp 1,28. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy do dnia 23 kwietnia. Koszt udziału w pielgrzymce 40 zł.

7.      W czwartek, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

8.      Ks. Proboszcz Paweł Kowalski w kościele Chrystusa Miłosiernego przyjmuje zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 12 maja o godz. 3.oo powrót do godz. 20.oo. Przy zapisie wpłata 50 zł. Nasze Koło SWPK organizuje wyjazd dwudniowy, połączony z pobytem w Gidlach. Koszt 120 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

9.      Zmienił się termin wyjazdu do Ziemi Świętej – wyjazd 13 a nie 14 października i koszt – 2990 zł.

10.  Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc w pracach nad dokończeniem prac w naszej świątyni na spotkanie w piątek, 20 kwietnia, o godz. 19.30 w budynku Szkoły (boczne wejście). Chcemy powołać stowarzyszenie, które będzie te prace wspierało. Na stronie internetowej znajduje się projekt statutu.

11.  Rodzina Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolski Marsz w obronie Telewizji Trwam w Warszawie w dniu 21 kwietnia. Bliższe informacje w gablotach.

12.  Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach. Są wolne intencje na rannych Mszach św.

13.  Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”.

14.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać.

15.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Janinę Stoltmann z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek...

Niedziela Zmatwychwstania Pańskiego - 8 kwietnia 2012 r.

1.      Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Pan Zmartwychwstał. Życzymy, aby Pan, który powstał z grobu, rozpromieniał Swoją mocą wszelkie ciemności, zwątpienia i rozpacz, aby niósł nadzieję. Niech obdarza Wasze serca pokojem i radością, byście z wiarą umieli patrzeć w przyszłość, ciesząc się Jego obecnością pośród trudów dnia codziennego. Błogosławionych Świąt.

2.      Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, w Batkowie o godz. 10.00.

3.      Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

4.      W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 16.00, ks. bp Wojciech Polak udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

5.      W czwartek, o godz. 18.30 w budynku Szkoły będzie kolejna katecheza biblijna w ramach Szkoły Słowa Bożego. Zapraszamy.

6.      Chętni, którzy chcieliby reprezentować naszą parafię w VIII Parafiadzie w dniach 2 i 3 maja proszeni są o zgłoszenie do ks. Damiana. Dyscypliny sportowe: piłka nożna (rocznik 1995 i starsi),  siatkówka plażowa, streetball , pływanie, tenis stołowy, biegi, wspinaczka.

7.      W dniu 11 kwietnia. (środa) o godz. 18.00 w Kościele Zwiastowania Najświętszej  Maryi Pannie w Inowrocławiu odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny, ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

8.      W przyszłą niedzielę przypada Odpust w Parafii Chrystusa Miłosiernego. Suma odpustowa o godz. 12.00.

9.      Ks. Proboszcz Paweł Kowalski w kościele Chrystusa Miłosiernego przyjmuje zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 12 maja o godz. 3.oo powrót do godz. 20.oo. Przy zapisie wpłata 50 zł. Nasze Koło SWPK organizuje wyjazd dwudniowy, połączony z pobytem w Gidlach. Koszt 120 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

10.  Są jeszcze 2 wolne miejsca w Bieszczady. Zmienił się termin wyjazdu do Ziemi Świętej – wyjazd 13 a nie 14 października i koszt – 2990 zł.

11.  Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc w pracach nad dokończeniem prac w naszej świątyni na spotkanie w piątek, 20 kwietnia, o godz. 19.30 w budynku Szkoły (boczne wejście). Chcemy powołać stowarzyszenie, które będzie te prace wspierało.

12.  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i pomocą materialną. Za wszelkie dobro składamy Bóg zapłać.

13.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Wiesławę Kubiak z ul. Kiełbasiewicza, Stefanię Marciniak z ul. E. Plater, Władysławę Pietrzak z ul. Szarych Szeregów, Władysławę Nowaczyk z ul. Krzymińskiego, Ryszarda Hosę z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek...

Niedziela Palmowa - 1 kwietnia 2012 r.

1.      Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.

2.      Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będzie dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii.

Wielki Czwartek

                        18.00                Msza Wieczerzy Pańskiej

                                               adoracja w Ciemnicy do 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i i nowych powołań zaraz po liturgii.

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

                        9.